Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha valaki véletlenül elvágta...

Ha valaki véletlenül elvágta egy erét, akkor jobb, ha melegvízbe tesszük a végtagot, vagy attól csak rosszabb?

Figyelt kérdés
Karon vagy lábon.

2018. máj. 8. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Rosszabb.
2018. máj. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem jobb. Inkább tegyünk rá nyomókötést.
2018. máj. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdekes belső eszmefuttatás, bár semmiféle elfogadható vagy ésszerű alapja nincsen, hiszen mindenki (kérdező kivételével) azonnal nyomást gyakorol a sebre, elszorítja az eret stb. és nem a hőfokon agyal. Nem kell sehová sem tenni, első a szorítókötés. Amúgy meg elméletileg inkább a hideg víz jön számításba (hangsúlyozottan elméletileg), mert a vérzéscsillapodást jobban elősegíti, mint a magasabb hőmérséklet. Egyrészt a hidegnek érszűkítő hatása van, másrészt a vérlemezkék alacsonyabb hőmérsékleten fokozott aggregációval válaszolnak. Ennek ritka klinikai képe jelentkezik az u.n. Reynauld szindromában.
2018. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mit keres a kés az erek közelében? Az élet még elötted van, nem érdemes ilyeneken agyalni. Gondolom, hogy lány vagy és kb. 15-16 éves. Ha tévedtem akkor bocs.
2018. máj. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Remélem tényleg csak véletlen az a vágás.. és nem szoktál ilyenekkel szórakozni h vagdosod magad.. Mert ha igen kérlek ne tedd..! Én csináltam ilyent tinikoromban.. bántottam magam és depressziós voltam.. ma már tudom mekkora hülyeséget csináltam.. 5 év telt el és a mai napig meglátszódnak a hegek, a lábamon nem lehet látna csak ha strandra megyek, de a karomon állandóan takargatnom kell.. nagyon szégyellem.. főleg munkahelyen nem szeretném ha meglátnák..
2018. máj. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!