Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A Bepanthen krém alkalmas...

A Bepanthen krém alkalmas nyálkahártyás felületek (pl. anusrózsa) gyógyítására is?

Figyelt kérdés

Az van rá írva, hogy: Külsőleg...nem tudom, hogy nevezett testrész minek számít ilyen szempontból. Ha berepedezett bőr (pl. kéz) kezelésére alkalmas....talán-talán 'itt' is.

Az egyik oldalon van egy kis zsírcsomó (olyasféle, ami szokott előfordulni bizonyos betegségek esetén a szemek alatt)...ez, ami nekem van (és, nem a szemem alatt) vékony, hosszúkás...kb. 5 mm hosszú és 1 mm széles....és kidörzsöli a másik oldalon az összefekvés helyét (pedig nem emelkedik ki nagyon a síkból...de mégis. A szemem alatt (és máshol se) nincsen, csak itt, és csak ez az 1


2022. nov. 22. 13:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Hát ez elég zagyva lett...

Szóval magyarul van az ánuszodon egy szemölcs, és azt akarod Bephantennel kenegetni?

2022. nov. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Bizonyos betegségben szenvedőknek több (sok is) szokott lenni belőle a szemei alatt...olyan fehér kis csomócskák. Nekem is volt egy ismerősöm, akinek voltak ilyenjei (valami anyagcserezavar, vagy allergia...vagy valamilyen ekcéma...)

Az enyém is lehetne inkább a szemem alatt, ott nem nagyon zavarna, de itt nagyon kellemetlen wc-zés utáni tisztálkodáskor ég, csíp a kidörzsölt helyen...bármilyen finoman járok is el.

2022. nov. 22. 13:27
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem szemölcs, és nem azt akarom kenegetni, hanem a másik oldalon levő hámhiányt, amit ez a 'szemölcs' okoz az által, hogy az ánuszrózsa a gyakorlatban 2 félkör, amik összefekszenek, és mozgás közben ha kis mértékben is, de dörzsölődnek egymáson. Az a kis bizbasz, ami az egyik oldalon van, kidörzsöli a másik oldalon az a kis felületet, amihez csiszolódik. Pedig, mint írtam fentebb is, kis méretű az a valami, ami a problémát okozza.
2022. nov. 22. 13:32
 4/19 anonim ***** válasza:

Nem, az anuszrózsa nem 2 félkör, nem "fekszik össze" semmivel.

A helyedben ikább dokihoz fordulnék, mert ez tuti nem az, amiről te itt elmélkedsz.

2022. nov. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Fehéres-világossárgás színű...csomónak csak nagy jóindulattal nevezhető...olyan kis zsír-felrakódás féle...kb. 5mm x 1mm..és alig emelkedik ki a felületből
2022. nov. 22. 13:36
 6/19 A kérdező kommentje:

"Nem, az anuszrózsa nem 2 félkör, nem "fekszik össze" semmivel."

Pedig de...nézz utána, gondolj bele...Ha Te úgy gondolod, ahogy írod, akkor lécci akadj le a témáról, mert a hülyeség fáraszt

Az ánuszrózsa amikor pucsítasz, és még szét is húzod a s.ged, akkor nagyjából köz alakú....3-4-5 cm...valamennyi. Az olyankor kör. De, ha pl. felállsz (egyenes állásba...pl.)...akkor a a néhány centi átmérőjű kör(lap) a szimmetriatengelye mellett két félör(lap)ként összesimul egymással. Ne fárasszá má

2022. nov. 22. 13:43
 7/19 A kérdező kommentje:
nem köz, hanem kör alakú, 3-4-5 cm átmérőjű - húzd szét a csajodét, aztán meglátod. Mondd neki, hogy tudományos alapon történne...de akár élvezetből is...mert arra is alkalmas művelet
2022. nov. 22. 13:47
 8/19 anonim ***** válasza:
59%
Fibroma lesz az, kozmetikusok kisollóval le szokták vágni, de forró szikével legjobb leégetni.
2022. nov. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

😅 Eszem megáll, milyen lökött vagy...

Nő vagyok amúgy, de nem, senkiét sem kell széthúznom ahhoz, hogy tudja, semmiképp sem állhat egy gyűrűsizom két, egymásra fekvő félkörből.😂

Vagy ha a tiéd valóban olyan, akkor túl sokat használtad a kijáratot bejáratnak. Minimum gőzmozdonnyal.😂


Konklúzió: ne kenegesd a segged Bephantennel, hanem húzz el a dokihoz. Minimum hpv-s szemölcsöd és végbélrepedésed van.

2022. nov. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Látom, összegyűltek az anatómusok...nők, férfiak. 9-es, szerintem nem nő vagy, de nem is az az érdekes) (szerintem a 4-es vagy, de ne ragadjunk le ennél). Válaszolhatna már olyan is (8-ason kívül is), aki alapvető anatómiai ismeretekkel rendelkezik. Az ánuszrózsa az a sugárirányban redős terület a 'lik' körül. Az ánuszrózsa legkevésbé sem a lyuk, hanem ami körülveszi.

A gyűrűsizom (izom!!) mint olyan térbeli kiterjedésű. Az ánuszrózsa legjobban egy felület...de nem az a kimondott síkidom, mivel redős...felület. Lényeg, hogy leginkább felület (jellegű). (9-esnek kimondottan...ill. a 4-esnek...bár szerintem ez 1 személy. Két ilyen túlképzett ritkán van '1 helyen'

2022. nov. 22. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!