Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi okozhatja a fájdalmat?

Mi okozhatja a fájdalmat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kerek egy hónappal ezelőtt hazafelé benéztem egy levelekkel tarkított padkát és nagyon nagyot zuhantam a biciklimmel. Két járókelő segített fel, kérdezték kell-e mentőt hívni vagy úgy összességében hogy vagyok, de nem hívtam, mert rátudtam állni a lábamra amire rázuhantam, azaz a térdemre.

Behajlításnál és nyújtásnál nagyon fájt kb. 2 hétig. Ez a fájdalom majdhogynem teljesen megszűnt, viszont kisebb biciklizés is előhozza ezt a fájdalmat. Ami viszont ennél még rosszabb az az, hogy nem tudok rátérdelni. Se puha felületen, se padlón. Egy kerek területen a térdkalácsom egy részén a bőröm tapintásánal érzék kiesés van azóta is. 1 hónap alatt (szerintem) már nem szabadna ennyire fájnia. Így nem tudok huzamosabb távon kerekelni, hídra nem tudok feltekerni és a fájdalom mindenféle kenőcs ellenére sem múlik el csak átmenetileg. A kérdéseim a következők;


Mi okozhatja? Mármint mi sérülhetett meg? Esetleg porc repedés, törés, leválás?

A háziorvosomtól hová kérjek beutalót, mert már említettem neki de nem adott sehová minden esetben, ha valami problémám volt akkor nekem kellett mondani neki, hogy hová szeretnék kérni beutalót. Holnap szeretnék (tudom későn, de talán jobb, mint soha) beutalót kérni valahova ahol megtudnák nekem vizsgálni, mert sajnos nem mutat javulást ez a fajta fájdalom tehát, ha terhelés illetve nyomás éri.

Köszönöm, ha válaszolsz!



2022. dec. 4. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Rögtön a sebészeti ügyeletre kellett volna menned.... De oda most sem kell beutaló.
2022. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ortopédiára. Minden mással elkéstél egy hónapot.

Úgyhogy a háziorvosnál kell kezdened.

2022. dec. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Üdv.! Egy jó tanács egy orvostól: traumatológiára bármikor és bárhol be lehet menni beutaló nélkül. El kell mondani a történetet, egy kicsit füllenteni lehet azzal, hogy pl. vezetés közben a térd a műszerfalnak feszült egy órája (tehát a lényeg, hogy acut legyen a panasz, de az egy hónappal ezelőtti esést el kell mondani. A beszámoló lényege a paraesthesia (érzészavar) legyen, amely egy órája jelentkezett ugyebár. A leírtak alapján ez vsz. ízületi vérömleny okozta idegcompressio, vagy keresztszalag sérülés v mindkettő, fognak végezni egy MR-t, ami ezt kideríti, ha vérömleny, azt lokális érzéstelenítésben le lehet szívni, és a dolog megoldódik, ha nincs idegkárosodás, tehát át idő a lényeg, hogy minél gyorsabban kerüljön erre sor.
2022. dec. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!