Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Másfél hónapja volt izomsérülé...

Másfél hónapja volt izomsérülésem, azóta is fáj. Ez normális?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja történt, kondiba voltam. Egy kemény lábnapot toltam végig, de nem mondanám keményebbnek a szokásosnál. Be voltam melegítve (legalábbis úgy gondolom), és az edzés végén nyújtottam is. Ekkor történt az izomsérülés. A fejhallgatómban maxon szólt a zene, mégis hallottam egy pattanó hangot a csípőmben, és azonnal tudtam, hogy valami baj van. Spárgáztam éppén, az a része volt a nyújtásaimnak. Aztán aznap a fájdalom egyre csak nőtt, pár óra elteltével sántítottam is. Elmentünk sürgősségire, de nem volt törés, azt mondták egy hétig pihentessem. Ez meg is volt, aztán fokozatosan újra terhelni kezdtem. Észrevettem, hogy a bal oldalam (az sérült) sokkal gyengébben teljesít egylábas gyakorlatoknál. Pl bolgár guggolás/ egylábas román felhúzás. De nyújtásnál is terpeszben ülésnél a jobb oldalon rá tudom hajtani a fejem a térdemre, míg a bal oldalon alig érem el a cipőm. Nem aggasztott eleinte a dolog, de mostanra már el kellett volna múlnia a kellemetlenségeknek, nem?

2022. dec. 12. 23:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalom még sokáig el fog kisérni. Föleg ha terheled közben.
2022. dec. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És lehet belőle valami komolyabb baj? A kondi már nagyon fontos része az életemnek, kb mint valami terápia, szóval nem szívesen hagynám abba hosszabb időre. Ha ennyi jár vele, hogy kissé nehezebben végzem a gyakorlatokat bal oldalra, akkor megbékélek vele.
2022. dec. 13. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!