Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mivel gyorsíthatnám a lábujjpe...

Mivel gyorsíthatnám a lábujjpercem gyógyulását?

Figyelt kérdés
2 hónapja focin összerúgtam egy másik játékossal és éreztem h megroppant a nagylábujjam. A meccsből még volt hátra, de nagyobb fájdalom nélkül végigjátszottam. Másnapra nem ment a hajlítás és bekékült a lábujjam. Először a zúzódásra gondoltam, ezért nem fordultam orvoshoz. Egy hét után a sima járással semmi fájdalom nem járt, a bevérzés színe már alig látszott. A 4. héten viszont még nyomásra és erőletett hajlításra is fájt ezért elmentem csontkovácshoz, aki helyrerakta a helyére az ujjam. Még 1 hónap pihenést javasolt. Még azelőtt visszamentem, mert megint elmozdult és be volt/van gyulladva, az ujjperc körül kissé duzzadt és vörös. Azt mondta h mostmár ha akarom akkor megpróbálhatok játszani újra, de még nem merek, úgyanúgy fáj nyomásra és ütésre, valamint a hajlítási tartomány kb 90%-megy és kattog az ujjam, teljesen nem tudom behajlítani. Bosszant mert már nagyon visszatérnék a pályára de még mindig fáj ha direkt próbálgatom, a hétköznapi dolgokban nem akadályoz. A gyulladást nem sikerül levinni, pedig már próbálkoztam diklofenákos, ibuprofénes és etofetamátos géllel is, de egyik se hat hosszútávon. Már tényleg azon gondolkodom h elmozdult lábujj törésről van szó, de erre a csontkovács se utalt(gondolom azt rögtön tudná ha az a baj) meg a fájdalom mértéke se volt akkora. Egyéb ötlet? Hasonló tapasztalatok valakinél?

2022. dec. 17. 17:35
 1/1 anonim ***** válasza:
Miért nem fordultál még orvoshoz? Oda fog gyógyulni a "rossz" állapotba és akkor műtét lesz.
2022. dec. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!