Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megnyúlt/sérült térdszalagokka...

Megnyúlt/sérült térdszalagokkal mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sose volt még térdsérülésem, nem tudom, mit várjak. Kiment a térdem, terhelésre többször is (tehát nem tudtam felállni).

Röntgen alapján elvileg törve nincs a térdem (illetve úgy fogalmaztak az ambuláns lapon, hogy egyértelmű törés nem látható), most egy hét fekvőgipszsínnel indítottam - bokától combig, hogy ne mozogjon a térdem -, de kb. semmit nem mondtak a továbbiakra nézve.


Akinek volt hasonló sérülése, tudna valami támpontot adni? Tudom, hogy minden eset más, de jó lenne mégis valami, hogy mit várjak. Fekvőgipsz? Vagy csak térdrögzítő? Vagy helyrejöhet ez egy hét alatt annyira, hogy csak pihentetni kelljen? :/



2022. dec. 20. 11:39
 1/1 Ypszilon1980 ***** válasza:
1 hét alatt biztos nem jön rendbe. Az, hogy gipszben van, megakadályozza, hogy mozogjon, nyugalomban tartja és akár ezzel rendbe is jöhet. A röntgenen egyértelmű törés nincs van leírva, csak egy ilyen megfogalmazás, hogy hárítsanak, semmi jelentősége részedre, nincs röntgenen látható törés azt jelenti.
2022. dec. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!