Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Január 1-jén elestem, azóta...

Január 1-jén elestem, azóta fáj a bordám. Lehet komoly bajom?

Figyelt kérdés

Január 1-jén otthon elestem (nem pia vagy drog miatt, mielőtt valaki ezzel jönne) és beütöttem a bal oldalamat, a szívem alatti részt.

Az elesés óta a fájdalom jelentős mértékben csökkent, külsőleg nem látszik elváltozás, érintésre nem, nyomásra enyhén fáj a terület. Napközben igazából már nem fáj, a hajolásnál érzem, valamint köhögésnél, tüsszentésnél, de ekkor se elviselhetetlen, inkább kellemetlen. A légzésben nem okoz problémát, a sima légzésnél nem is érzem, ha direkt nagy levegőt akarok venni, akkor egy kicsi fájdalmat érzek.

Az egyedüli probléma az alvás, nyilván nem fekszem rá, de így is fáj, reggelre eléggé rossz lesz, olyankor az ágyból való felkelés is nehéz, de ez a felkelést követően körülbelül 30-60 percen belül elmúlik.


Nem mentem el orvoshoz, mert azt írták, hogy úgyse csinálnának vele semmit, emellett nem akartam ott tölteni a fél napot a rothadó kórházban.


A kérdés az, hogy szerintetek ezen tünetekkel lehet-e komolyabb bajom? Volt-e valaki, aki hasonlón ment át korábban és ha igen, mi lett a vége?



2023. jan. 6. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért én csináltatnék egy röntgent. Lehet hogy eltört a bordád.
2023. jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha javul, akkor valószínűleg csak zúzódás, elfájogat az még hetekig. Én lehet, hogy elmennék beutalóval tüdőszűrésre, az gyorsabb és jobb körülmények vannak, és feltűnne nekik egy törött borda.
2023. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én először háziorvoshoz mennék, megtapogatná és tudna valamit mondani, esetleg beutalót adni. Sose árt.
2023. jan. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

100%, hogy nem tört el, mert akkor megdöglenél a fájdalomtól, nem ide írogatnál.


Minden bizonnyal zúzódott. Kíméld, és rendbe jön.


Nekem a zúzódott lábfejem 3 hétig gyógyult, akkorra már rá is tudtam állni, addig meg csak bicegtem.

2023. jan. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"100%, hogy nem tört el, mert akkor megdöglenél a fájdalomtól, nem ide írogatnál."


Éppen bordatöréssel vagyok betegállományban, és nem döglök meg a fájdalomtól. Tudok lélegezni és egészen jól mozogni is. Napközben különösebb fájdalom nélkül elvagyok, csak egyes mozdulatoknál és nagy levegővételnél érzem. A háziorvos elküldött röntgenre és MR-re is, a röntgenen nem, csak az MR felvételen vették észre, hogy az egyik bordám eltörött. Hiába nem döglök bele a fájdalomba, nagyon veszélyes lehet egy esetleges újabb esés, ütés, stb, ezért kell komolyan venni. Nekem az orvos azt mondta, hogy kb 6-12 hét kb a gyógyulás, de a teljes feszességet 3-6 hónap alatt éri el a csont. Azt tanácsolta, hogy 12 héten keresztül most úgy kell csinálnom mindent, hogy figyelembe veszem, hogy van egy törött bordám. 6 hétig pedig semmi megerőltetés, csak óvatos mozgás. A munkám nagy érsze fizikai, ezt most kicsit óvatosabban kell csinálnom, a főnököm szerencsére megérti.


Napközben egész jó elvagyok, csak néhány mozdulatnál hasít bele a fájdalom. Aludni nekem is nehéz, mert fáj kb minden pozícióban, reggel pedig rohadt nehéz felkelni. Ezek alapján neked is lehet bordatörésed, de nyilván csak orvos tudja megállapítani (esetemből kiindulva pedig nem is biztos, hogy elég a röntgen, de én most kivételesen alapos háziorvoshoz mentem, és Németországban vagyok).


Egyébként törés ide vagy oda, ha csak egy bordád törött, akkor valóban nem tudnak mit csinálni. Ha több, akkor az jóval veszélyesebb lehet. Ami fontos, az a viszonylag kevés mozgás, de mozogni azért kell, légzőgyakorlatok, fájdalomcsillapítás és a sérült terület óvása (ne emelj nehezeket, ne hajolj sokat, mert összeyomódnak a bordák, ami lassíthajta a gyógyulást, borogatás-jegelés jó lehet). És legalább 6 hétig erre odafigyelni, de pl küzdősportot sztem hónapokig kerülni kell. Ha van balesetbiztosításod, a biztosítónak kell az orvosi igazolás a törésről, szóval csak ezért megérheti elmenni kivizsgálásra.

2023. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azóta már elmúlt, körülbelül február második felére teljesen tünet- és panaszmentes lettem.
2023. ápr. 26. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!