Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fog használni fájdalomcsillapí...

Fog használni fájdalomcsillapítót vagy lidokaint?

Figyelt kérdés
röviden tömören : nagyjából egy éve elkezdett olalra nőni a körmöm a nagylábújjamon. eddig magamnak vágtam ki, de már egyre kevésbé tudom úgymond jól "kiműteni". kozmetikusnál voltam vele pár hónapja és akkor szerinte "ki is szedte", de valójában csak levágott belőle és egyrészét beljebb tuszkolta... na de a kérdés lényege : sebész használ ilyenkor valamiféle fájdalom csillapítót? csak mert jelenleg a zoknit se nagyon tűri, ha anélkül matatna vele akkor lehet sikongatok párat
2023. febr. 5. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:
48%
Kapsz érzéstelenítő injekciót, többet is a lábujjadba.
2023. febr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
48%

Ha kérsz. Csak egy köröm, nem kell nagyon feltárni a területet.

Azért fáj, mert begyulladt és a duzzadt szöveteket bármi érinti, nyomja az fáj. Valószinüleg az érzéstelenítő sem fog segíteni.


Vágd jó a körmödet és soha többet nem lesz bajod vele!

Így: [link]

Nekem is állandóan benőtt, úgy kellett kitépni a gúsból a belenőtt körmöt... aztán elkezdtem nézni a neten hogyan kell csinálni és aztán a fenti képen is látható módszert kezdtem el alkalmazni. A köröm két szélét hosszabbra meghagyva és felvezetve az ujj végére megakadályozható hogy benőjön. Kifelé, egyenesen fog nőni, nem bele a húsba. Azóta - hosszú évek óta egyetlen egyszer sem nőtt be és egyszer sem fájt soha. Előtte mindig vagy azért fájt mert épp akkor vágtam és gyógyult a seb, vagy azért fájt, mert már jelezte hogy le kell vágni, benőtt rendesen. :D

A kozmetikusodnak meg csókoltatom a kis kacsóját, pont nekik kellene ezeket a trükköket tudniuk!

2023. febr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!