Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » II/B fokú égési sérülés...

II/B fokú égési sérülés általában meddig igényel kórházi ellátást?

Figyelt kérdés

A férjemet munkahelyi baleset érte. Jobb lábszára belemerült a 840 fokos olvasztott alumíniumba. Lassan 2 hete van kórházban, de még hozzávetőlegesen sem tudják megmondani, mikor jöhet haza. Azt tudjuk, hogy a teljes felépülés kb.1 év lesz. Egyelőre úgy néz ki, nem lesz szükség bőrátültetésre. Már nem kell infúziókat kapnia, de a sebkezelést még altatásban végzik hetente egyszer. Tablettában intenzív fájdalomcsillapítást kap.

Egyelőre örülünk annak, hogy egyáltalán túlélte a balesetet, de mostmár hiànyzik neki a saját ágya, a családja. Meg ő is hiányzik nekem.

Aki jártas a témában: mik a tapasztalatok?



2023. febr. 12. 10:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Ûdvözöllek! Készûlj fel, hogy ez nem lesz egy rövid idô, de muszàj a szakorvosi ellàtàs még pàr hétig! Mielöbbi felépûlést kivànok!
2023. febr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Update: már 1 év eltelt a baleset óta és a férjem meggyógyult. 🙏

Aki esetleg hasonló cipőben van, annak talán hasznos lehet a történetünk.

3 hét kórházi kezelés után hazaengedték a férjemet. Itthon voltam, így tudtam őt ápolni. A heti sebkötözések alkalmával mindig egy kicsivel nagyobb felületet hagytak szabadon. A szabadon hagyott részeket kezelésbe vettem itthon. Nagyon kell vigyázni, hogy tiszta legyen a környezet. Az égési sérülésnél tulajdonképpen a seb elfertőződése az igazi veszély. A sebek fertőtlenítésére teafaolajat és ezüstkolloid sprét használtam. (Persze nem egyszerre, hanem váltva). A sebeket körömvirág balzsammal gyógyítottam. A krém nem az igazi, a balzsam hatékonyabb. Hidratálásra levendulás és aloe verás testápolót váltogattam.

Voltak visszaesések, volt hogy megrepedt a friss bőr, elkezdezz levet ereszteni, majd be is gennyesedett. Az első alkalommal rohantunk a háziorvoshoz, ő kitisztította a sebet, majd újra bekötözte. A következő alkalommal már nem ijedtünk meg, elláttuk otthon.

Amikor már érhette víz a sebet, a fürdővízhez kamillát adtam. A kamillával óvatosan kell bánni, mert ugyan remek gyulladáscsökkentő, segíti a sebgyógyulást, de szárít.

Ezen kívül kapott kompressziós zoknit, ami tehermentesítette a friss és vékony bőrt.

A lábujjak tövénél maradt a legtovább kritikus a helyzet. Sokáig teljesen rugalmatlan volt a bőr, emiatt nem tudta mozgatni a lábujjakat. De minden nap próbálta éppen csak annyit, amennyit a bőr engedett. Végül az is helyrejött. Még foltos a bőr, de nem heges.

febr. 1. 22:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!