Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 20 év elteltével fájhat még...

Dr. Chris kérdése:

20 év elteltével fájhat még mindig a kulcscsontom?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz (természetes) szülése volt velem anyumnak, mert többszörösen a nyakam köré volt csavarodva a köldökzsinór. Mint kiderült eltörte az orvos a kulcscsontomat, de ez csak utólag derült ki hetekkel, hónapokkal később. Az orvos nem szólt semmit, titkolta. A gyerekorvos vette észre, de nem készült róla soha röntgen felvétel. Nem foglalkoztak vele, mert addigra már szinte majdnem beforrt teljesen. Attól tartok, hogy esetleg rosszul forrt össze, vagy valami más ezzel kapcsolatos dolog.

Nagyon be vagyok pánikolva, mert ezeket ráadásul csak most tudtam meg a szüleimtől ezeket a részleteket. A kulcscsontomat már többször éreztem az évek során, de ezekben a téli hónapokban olyannyira fáj, hogy nem bírom megemelni a bal karom.

Egy röntgenre érdemes lenne elmenni? Volt valakinek hasonló problémája gyerekként vagy szülőként?

20/L



2023. febr. 28. 23:53
 1/2 mittudomen721 ***** válasza:
100%

Erdemes lenne persze hisz azt irod nagyon faj es nem birod emelni a karod. Menjel dokihoz. Kulcscsontom amugy nekem is eltort operalni kellett. Eleinte fajt az a terulet de nem volt veszes most igy tizennehany ev elteltevel nem erzek semmit max idonkent ropog.


Menj vele orvoshoz... (:

2023. márc. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A gyerekek csontja két pislogás alatt összeforr, mert még nem szilárdak teljesen. Ezt az is bizonyítja, hogy sokkal több csonttal születünk, mint amennyivel meghalunk, mert időközben csontok forrnak össze, egyesülnek. Ha fáj, akkor természetes, hogy fordulj orvoshoz! Csodálkozom, hogy akkor a szüleid nem ragaszkodtak legalább egy röntgenhez, amikor kiderült.
2023. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!