Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Boka sérülésénél mennyi a...

Boka sérülésénél mennyi a gyógyulási idő?

Figyelt kérdés
A tavalyi nyár folyamán kettőszőr egymás után is történt velem egy olyan eset, hogy túrázás közben lefelé menet a bal bokám aláfordult, reccsent egyet és elestem. Először igazából a dolog nagyjából két hét alatt helyrejött, a következőnek kellett egy hónap. A második után már beszéltünk az orvossal, de azt mondta, ne menjek be, hanem vegyünk egy bokavédőt és sportolásnál legyen fent. Oké, ez mind szép és jó, na de az eredeti ép állapotába még most sem sikerült megjavulnia. Ha megmozgatom, ropogni szokott, illetve még mindig érzékenyebbnek érzem azt a területet. A kérdésem, hogy ez így normális-e, vagy ennél jobbnak kéne lennie? Esetleg mit tudnék tenni, hogy jobb legyen? Májusban hosszabb távú túrára megyek, bokavédővel, mostmár magas szárú túracipővel, így nagyjából elkerülhető, hogy újra megtörténjen a dolog? A válaszokat előre is köszönöm!

2023. márc. 8. 21:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem 2021-ben kibicsaklott a bokám. A gyógyulási ideje másfél hónap volt, úgy, hogy előtte a sérült lábam hosszú órákon keresztül kellett terhelni, mert muszáj volt hivatalos ügyeket intézni. A nap végére rá sem tudtam állni.

Igen, a bakancsok hasznosak, mert fogják a bokát. Nekem is ezért kell hosszúszárú cipőket hordanom, mert a bokaszalagjaim tropák, könnyen félre tudok lépni, és kész a baj.

Azért, ha érzékeny a bokád, vigyél erre is valami kenőcsöt, mert nem fogja ugyanúgy bírni a strapát, mint egy egészséges lábfej. Sőt fásli sem árt, biztos, ami ziher alapon. Tudom, írtad a bokavédőt, de hátha fog kelleni a fásli is.

2023. márc. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!