Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térdfájdalom - ropogás -...

Térdfájdalom - ropogás - porcerősítőt mennyi ideig szabad szedni? Egyéb tipp a javulásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az előző decemberben volt egy térdgyulladásom, akkor az orvos felírt egy olyan gyógyszert (Condrosulf), amit kb márciusig szednem kellett. Ez csodásan helyrehozta a térdem, decemberben alig tudtam ráállni a lábamra, alig tudtam aludni, annyira fájt, márciusra pedig viszonylag teljesen rendbejött. A bal térdemről van szó és törökülésben azóta sem tudok ülni, de ha egyenesen tartom, akkor kb nincs vele gond.


Egy ideje viszont megint elkezdett enyhén, de fájdogálni, illetve időnként megint ropog. Arra gondoltam, hogy elkezdek szedni egy ilyen Jutavit Glükozamin-kondroitin-kollagén-MSM-C-vitamin-D-vitamin készítményt (egy vény nélküli). A dobozára legalább 3 hónap van írva. Még tavaly decemberben vettem, de végül az orvos által felírt gyógyszert szedtem be és nem a Jutaviteset.


A menyem azt mesélte, hogy ők folyamatosan szedik a porcerősítőt, de ők valami más fajtát. Ha elkezdem szedni ezt a Jutaviteset, akkor nyugodtan szedhetem folyamatosan is? Vagy kell esetleg pár hónap "gyógyszerszünet"?


Milyen egyéb vitaminokat, ásványi anyagokat, stb ajánlotok még mellé? Akár étkezési tipp is jöhet, ha tudtok ilyet. A csontlevesről hallottam, hogy az jót tesz és a mediterrán diétáról. Ezek tényleg hatékonyak?



2023. jún. 9. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Muszáj lenne egy TC vizsgálat, hogy tudjad mi is a fájdalmad oka!
2023. jún. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
CT? Rákérdezek a dokinál, köszönöm
2023. jún. 9. 11:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Térdre MR kell, nem CT. Amúgy én is folyamatosan szedem a Porc vita C-t, a lényeg, hogy glükozaminból 1500 mg legyen a napi szint. Egyébként csak a lelkem megnyugtatására jó, a negyvenes éveimben tonna számra szedtem ezeket a bogyókat, 51 évesen porcpótló műtétem lett. Ennyit erről.
2023. jún. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát ez nem jó hír :( én csak 32 vagyok...
2023. jún. 9. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!