Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elestem biciklivel, és nemtudo...

Elestem biciklivel, és nemtudom mibaja lett a vállamnak? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nos kerékpároztunk, a történethez hozzátartozik, hogy kicsit reszeg voltam, es ugy estem, el hogy tul hirtelen kanyaordtam túl nagyot. Normális esetben egy ilyen kanyart könnyen korrigálok, de ezesetben csak azt vettem eszre hogy csattanok a földhöz, és csúszok pár métert. Mögöttem a haverok meg nevetnek, hogy mit csinal ez a dilo.

Hat lett is par csunya sebem. A csuklombol folyt a vér, az alkaromat felszaggatta az aszfalt, ugyanigy a velkaromat es a vallamat is. A konyokombol is folyt a vér. A combonon is horzsolas, a csipomon, az oldalamon.

Egyszóval a bal oldalam megjárta.

Ez igy eddig tiszta. Első ejszaka alig tudtam aludni.. A bal oldalamo. Egyatalan nem. De nem a sebek miatt, hanem a vallam egyszeruen nem engedte.. A karomat nehezen tudtam emelni, de azert mi den ment, csak ugye fájt. Mar eltelt egy hét majdnem, holnap azaz hetfon telik le az egy hét... Eleg szepen gyugyulnak a sebeim, alkarom, felkarom mar jo, konyokom, csuklom varos... Igazabol a vallam ami aggaszt... Pihentettem direkt, nem eroltettem... De erzem hogy faj, erintesre is, meg ha hirtelen mozdítom is. Ha lassan akkor nem igazán. Ma egy bogár maszott ram, azt akartam lecsapni, es ugy megfajdult, hogy.. Jaj.

Aludni a bal oldalamon nem tudok. Edzeni még nem merek.

Ha forgatom a vallam meg ropog. De nem akarhogy, bem ugy mint az ember ujja. Hanem mint valami amit éppen törnek.

Ropog, csiszog, csoszog, hallani ahogy cscszszsz.. Maskor peg trtrtrt.

Es szerintetek ez igy most mi?

Zuzodas esetleg? Egyebkent mozgatni tudom, csak igy nem teljes tartomanyban, es faj.

Zuzodas lehet a dolog? Esetleg mas?

Gyógyulási idő kb mennyi lehet?

Merjem ovatosan tornaztatni?

Kenni valamivel?

Jeg jo ra?

Köszönöm



2020. júl. 26. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nézesd meg orvossal holnap.
2020. júl. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Rendben gondoltam rá enis,hogy elmegyek a haziorvoshoz, de ő mit mond? Elkuld sztkba rontgen, es utanna? Vallra kulcscsontra mit tesznek.

Meg mozgatni tudom minden, akkor? Mit mondanak? Jolvan lehet en nem ertek hozza, nem igazan tudom mik johetnek szóba, csak mondom.

2020. júl. 26. 18:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt csak orvos tudja megmondani, lehet törés, izom-ín szakadás, de a zúzódás is okozhatja.
2020. júl. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Menj el a balesetire.

Majd tesznek ra, amit kell.

2020. júl. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Biciklinek nem lett baja, remélem.
2020. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudnak olyan kötözést csinálni, ami a vállízületet tartja mozdulatlanul (persze csak akkor, ha nem próbálod direkt mozgatni). Lehet, hogy gipszelni is tudnak, olyat még nem láttam a családban.


Ha letört a felkarcsontod "feje", akkor kezelés nélkül kialakulhat egy álízület alatta, és tudod mozgatni a karod, érzésre normálisan. De ha nem 70 éves csontritkulásos nagymama vagy, akkor valószínűleg érdemes műtéttel helyrerakni.

2020. júl. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!