Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ráestem a könyökömre, lehetség...

Ráestem a könyökömre, lehetséges a rotátor köpeny szakadás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elestem biciklivel, és a könyökömmel tompítottam a zuhanást. Hallottam és éreztem egy roppanó hangot/érzést a vállamban, másnap voltam a balesetin és röntgen alapján a doki azt állapította meg, hogy zúzódott a vállam, rotátor köpeny szakadás gyanúját nem találta. 17 nap telt el a baleset óta, minden tartományban jól mozog a vállam és tudom használni, viszont ha hátra nyúlok a karommal, akkor érzek fájdalmat a lapockám - vállam környékén. Tapasztalatokra volnék kíváncsi, hogy milyen egy rotátor köpeny szakadás, lehetséges, hogy nekem az van? Illetve fő kérdésem még, hogy hova érdemes Budapesten elmenni további vizsgálatra? (Vállcentrum kicsit drága amellett hogy amúgy fizetem a tb-t.. )

Köszönöm!



2023. jún. 10. 18:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Kiegészítésül még hozzátenném , hogy adott mozdulatoknál ropog a vállam.
2023. jún. 10. 18:26
 2/3 anonim ***** válasza:

Budapesten az összes magánrendelő drága. Ami olcsóbb, az a róna rendelő. Az uzsokis orvosok járnak át rendelni.


A vállat legjobban amúgy az mr látja. Ha gondolod megnyugtatásbol elmehetsz egy ilyen vizsgálatra(natív elég) is.


Ha a fiumei úti balesetire gondolsz, ott az orvosokat leginkább az érdekli, hogy kell-e műteni vagy sem. Ebből kiindulva nagy baj biztos nincs.

Egy zuzodas is simán gyógyul 1-2 hónapig.


Szerintem egyelőre még legyél türelemmel, pihentesd, kosd fel a karod, kenegesd ilyen voltaren stb krémekkel, esetleg YouTuberol keress gyógytorna gyakorlatokat.


A ropogassal meg nem kell foglalkozni. Nekem az összeges nagyobb izuletem recseg-ropok, néha fajdogal évek óta. Erre meg lehet próbálni porcepito étrendkiegeszitoket.

2023. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors, hasznos választ!
2023. jún. 10. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!