Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi lehet ez? (többi lent;...

Mi lehet ez? (többi lent; bocs a hosszúságáért)

Figyelt kérdés

Négy fiú- és egy lánygyermek édesapja és két gyönyörű fiúgyermek nagypapája vagyok. Kétműszakos, 12 órás ügyeleti munkakörben dolgozom. A legkisebb fiam egy nyolcévfolyamos (kis)gimnáziumba jár, most 9. osztályos, vagyis 15 éves.


Pénteken, mire hazaértem már meglepetésemre aludt, pedig nagyjából olyantájt (23 óra körül) szokta befejezni a tanulást péntekente, hogy hétvégén (de legalább vasárnap délutánig) ne kelljen. Másnap reggel mentünk anyósomhoz fát vágni, pakolni. Láttam, hogy sántikál egy kicsit, de a kérdésre csak annyit mondott, hogy „elnyomtam”. Gondoltam, hogy nem lehet semmi komoly. Mivel a nap folyamán azt láttam, hogy egyre jobban sántikál, de kérdésemre a „nincs semmi bajom” választ adja, csak bosszantott a dolog. Olyan 18 óra után úgymond leszakadt az ég, így bevonultunk a házba. Amikor levette a cipőjét, megláttam, hogy a bokája be van dagadva. Akkor végre elmondta, hogy még pénteken kibicsaklott neki, ill. előtte kicsit meg is rúgták neki tesi órán foci közben. Erről még a nejem sem tudott. Anyósom azt javasolta, hogy maradjon ott vasárnap estig a gyerek, addig pihenteti, borogatják a lábát és meglássuk mi lesz vasárnapig. A duzzanat kicsivel lejjebb ment, viszont nem szűnt meg. Végül a gyerkőc ott maradt a nagyanyjánál. Vasárnap kora este mentem érte. A duzzanat, mintha kisebb lett volna akkor, viszont kék-zöld/piros véraláfutásszerű foltok jelentek meg a bokájának külső oldalán a sarkánál, ill. a külső bokacsonttól balra, a lábujjai felé. Fájlalni nem fájlalta és sántikálni sem sántikált annyira, mint szombaton, így hazavittem és nem a sürgősségire. Hétfőn, vagyis tegnap reggel beakartam vinni az ortopédiára, viszont abban a pillanatban eszembe jutott, hogy fél 9-re szerelőhöz kell vinni a kocsit, mivel ma délután háromnegyed 2-re viszik éves vizsgára (ezt a szerelő átvállalta, mert így gyorsabban kaptunk időpontot).


A gyerek sem tegnap, sem ma nem igazán tudja terhelni a bal lábát és egyre jobban fájlalja is. A legrosszabb az, hogy kocsi nélkül megvagyunk lőve sajnos, mert tőlünk a legközelebbi buszmegálló közel 2 km és eléggé rosszak az útviszonyok. Egy részen egyáltalán nincs járda, egy másik részen göröngyös (sérülés veszélyes) a járda. Ez az út több mint kétharmadára igaz.


Szerintetek mi lehet a gyerek bokájával? Egyszerű szalagsérülés, zúzódás vagy törés?


megjegyzés: Sajnos csak nekem van kocsim. Anyagi okokból a feleségemét – és mivel egyébként sem használta – tavalyelőtt eladtuk. A közvetlen szomszédjaink egyfelől idősek, másfelől egyiknek sincs kocsija. Én is azért vagyok ma is szabin, mert kocsi nélkül egyszerűen nem tudok bejárni dolgozni. A busszal a reggeli kezdést lekésem, mert a csatlakozás előbb elmegy, mint tőlünk a busz beérkezik.



2023. jún. 13. 07:32
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Még egyszer bocsánat a hosszáért. Előre köszönjük a korrekt válaszokat, javaslatokat.
2023. jún. 13. 07:33
 2/18 anonim ***** válasza:

Mpst már "veszett fejsze nyele", de szólnod kellett volna a szerelőnek, hogy később viszed a kocsit, mert fontosabb a gyermeked egészsége.


Hívd fel a háziorvost és kérdezd meg, hogy mit csinálj.

Esetleg hívjál taxit és vidd be az SBO-ra.

2023. jún. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Ez a magyar himnusz vagy mi?
2023. jún. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb vidd el a gyermekorvoshoz, legalább tornából kapjon felmentést és fáslizzátok.
2023. jún. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Már amikor megláttad, hogy dagadt akkor azonnal traumatológiai SBO-ra kellett volna vinned, hogy megröntgenezzék illetve ellássák.


Valahogy próbáld megoldani.

2023. jún. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Minimum szalagszakadás, de kisebb törés is lehet. Sürgősségire vigyed. Hívj taxit, vagy kérj bárkitől szívességet.
2023. jún. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A bátyámnak még reggel szóltam (ő valamikor tegnap késő délután ért haza Hollandiából), hogy kellene egy kis segítség, mert ez történt a gyerekkel és be kellene vinni a traumatológiára. Természetesen segített. Miután a gyerekeit elvitte iskolába és a feleségét bevitte a melóhelyére valamint bevásárolt, azonnal jött a gyerekért és a nejemért és bevitte őket a legközelebbi traumatológiára. Azóta, vagyis nagyjából dél óta ott vannak. Előzetes vizsgálat már megvolt. Az elsődleges gyanú szalagszakadás. Éppen a röntgenre várnak már vagy két órája, hogy teljesen kizárható legyen a törés.


#2 Sajnos több hónapos várakozási idő van és két hét múlva lejár a forgalmija a kocsinak. A vizsga előtt pedig át kellett nézetni és így vállalta be a szerelő. A szerelő harcosságának köszönhetem, hogy egyáltalán mára még kaptam időpontot. A következő csak augusztus végére van. Én pedig kocsi nélkül munkába sem tudok járni.


#5 Sajnos beleestem abba a hibába, hogy hagytam magam erről a nejem és anyósom által lebeszélni. Ők arra hivatkoztak, hogy ne tegyem ki a gyereket több órás felesleges láblógatásnak. (Most sem jobb a helyzet)


#6 Milyen kisebb törésre gondolsz? A törésnél is lehet terhelni a lábat?

2023. jún. 13. 16:14
 8/18 A kérdező kommentje:

Sajnos külboka-törés (szárkapocscsont-törés) állapítottak meg nála! Bánom, hogy hallgattam az anyósomra és a nejemre és már szombaton nem vittem be a sürgősségire.


Egy külboka-törés nagyjából mennyi idő alatt jön rendbe?

2023. jún. 13. 18:28
 9/18 anonim ***** válasza:

Mint bármi más, hat hét. A fiad egy hős, de tanítsd meg, hogy ha halogatja egy sérülés vizsgálatát (kb neked is alig mondta el) azzal csak árt magának.

Hasonló fickókkal van tele a családom. Szülőként az ilyen hős gyerek késve jut orvoshoz, meg ilyesmi.

Szerencsére gondolom nem lett nagy baj belőle. Jobbulást!

2023. jún. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha nincs elmozdulás, akkor csak gipszelnek, kb. 4-6 hét.
2023. jún. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!