Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha gipszbe fognak tenni, hol...

Ha gipszbe fognak tenni, hol kell jelentkeznem a kórházban és mikor?

Figyelt kérdés

Kezsebeszeti rendelésen voltam egy magànorvosnál.

Kaptam egy javaslatot, hogy gipszelni kell a kezemet.

Azt mondta menjek be a kórházba ezzel a beutalóval és ott is vizsgalat lesz és utána gipszbe tesznek.

A gipszre nem számítottam egyáltalán, azt hittem megúszom egy fáslival.

Így meg sem kérdeztem, hogy hova kell mennem..

Egyelőre fel van kötve a kezem, ezt most tették rám.

Gipszelésre mennyi idővel számoljak?

Munka miatt lenne jó tudni kb mikor végzek.


2023. júl. 7. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem inhuvelygyulladas miatt kellett begipszelni a kezem 2 hete.

Magánban jártam kezelésre és mivel nem javult, nekem is javasolta az orvosom, hogy gipszeljék.

Beutalót kaptam es mivel ez délután volt es a doki másnap rendelt bent kórházban így reggel 7-kor kellett mennem a kézsebészetre.

Nem tudom neked hova kell így menned pontosan, mert nekem rá volt írva hogy xy napon 7 órakor a kezsebeszeten jelentkezzek gipszkötés felhelyezése miatt.

Várni biztos kell.

Engem 7:20 körül behívott a doki, újra megbeszéltük, hogy akkor gipszet kapok, erről kaptam egy papírt, amivel le kellett mennem a gipszelő elé. Ott beadni a papírt es várni.

Szerintem a súlyosabbakat veszik előre, előttem volt balesetes, akinek kezét, lábát gipszelték, ő egy órát bent volt majdnem. Meg akinek tört, ők is előbb mennek.

Én kb 25 percet voltam bent, kötik fel a gipszet es mehetsz haza.

Gipszcsere 1 hét után volt nekem. Akkor viszont tényleg nagyon sokat kellett várni. Szerintem aki már gipszben vár, őket teszik a végére. Meg akit úgy tolnak le osztályról, ok is előbb mennek be. Logikus végülis.

2023. júl. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előre nem tudni mennyit kell várni.

Én egy szerencsétlen lábtörés miatt már 3 alkalommal mentem gipszeltetni, mindig változó mennyit kell várni.

Nálunk szerintem nem sürgősségi a sorrend, legutóbb cserére mentem és előbb behívtak, mint a mellettem ülőt, aki két kéz gipszre várt és láthatóan szenvedett.

2023. júl. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Aki osztályra kerul gipszelés után azt se veszik előre. Össze-vissza hívnak be.

Mindkét lábam eltört, agyon toltak be a gipszelő elé.

Az ajtóba toltak, gondoltam, hogy akkor biztos én leszek a következő.

Aha, majd egy órát vártam. Pedig durván fájt és mindkét lábamat gipszelni kellett.. Utána meg mentem fekvőbetegre.

Hazamenetel előtt gipszeltek először át, akkor ugyanez, ággyal letoltak, majd két óra után toltak be. Gondolom ott már mindegy volt, mert gipszben voltam..

Hétfőn voltam már itthonról gipszcserén bent. Tolószékben mert nem állhatok lábra. Elment a délelőtt es egy sima alkar gipszest is előbb hívtak cserére, mint engem két gipszcsizmával székben ülve..

2023. júl. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az se mindegy milyen szaktudás kell az adott gipszhez. Ha teljes a team, akkor sürgősségi sorrendben hívnak, ha nem, akkor haladnak a könnyenn esetekkel, amit az adott szakember elláthat.
2023. júl. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*könnyebb
2023. júl. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát engem 3 órán át várakoztattak röntgen után 2 helyen tört kézzel és bokával..

Majd beszartam úgy fájt.

Ágyra fektettek, gipszelő előtt beadták a papírt.

Előttem mentek be gipsz cserére is, utána szólt a párom hogy nem tudnának e hivni mert kezem, lábam gipszelni kell és fáj.

Válasz az volt hogy majd mindjárt visznek, az gipszben is fájni fog.

Utána meg jó bunkók voltak, miután begipszeltek, állítottak fel, hogy akkor viszlát.. gipszelt kezem a nyakamban, lábamon fekvőgipsz..

Magyar egészségügy..

2023. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!