Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Valaki segítene nekem?

Valaki segítene nekem?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 napja volt székrekedésem (mindig is székrekedéses voltam), és a széklet felsértette az ánuszomat. Nagyon halvány, 2-3 goombostűfejnyi csepp vér (nem élénk színű, inkább rózsaszínes) volt a wc papíron, fájt is a székletürítés. Fájdalom máskor is előfordult már a székrekedés miatt, de ilyen felsértés még nem. Ezért szeretnék segítséget kérni a továbbiakhoz.

Tegnap ismét székeltem, és ismét fájt a folyamat. Nem gyógyult be az a felsértett rész, és nem tudom, mivel lehetne azt kezelni. Aggódom, nehogy aranyér vagy bármi más, akár fertőzés is kialakuljon.

Orvoshoz nem igazán szeretnék ezzel menni, mert egyébként semmilyen tünetem nincs. Nem fáj semmim, ha ülök, nem viszket, nem csíp. Észre sem veszem. Csak akkor fáj, ha székelek.

A Neogranormonról hallottam, hogy az talán jó lehet, de nem tudom, hogyan kell pontosan használni azon a területen.

Aki tud, kérem segítsen nekem.


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


19/L



2023. júl. 9. 02:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez így elég kevés információ.


Simán lehet aranyér, de lehet valóban sérülés is. Ami nagyon könnyen elfertőződhet.


De mindennek előtt kezdjük a székrekedés problémával.


Javasolnám a táplálkozásra való odafigyelést. Pl egyél meg minden nap 2-3 emyhén túlérett banánt. ( széklet lazító hatású )

Igyál meg minden reggel egy másfél dcl mályva teát.


De vannak széklet lazító gyógyszerek is, amik nem vény kötelesek.


" Orvoshoz nem igazán szeretnék ezzel menni "


Miért nem? Mert ciki? Nem, nem ciki. Komoly probléma, amit orvosnak is el kellene mondani.

2023. júl. 9. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bepanthen vagy hasonló popsikenőcs megoldja azt a pici vérzést. Minden vagy legalábbis minden nagy wc és fürdés után bekened vastagon kívülről és rajta hagyod. A rendszeres székrekedéssel érdemes orvoshoz fordulni, bár az első gondolata valószínűleg az lesz, hogy egyél sok rostot, igyál elég vizet és sportolj, mozogj rendszeresen.
2023. júl. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. júl. 9. 13:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!