Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért kell törés esetén...

Miért kell törés esetén ennyiszer menni a háziorvoshoz?

Figyelt kérdés

Eltörtem a könyökömet, hónaljig gipszben vagyok.

A baleset után hívtam a háziorvost, aki másnapra hívott be és odaadta a táppénzes papírt.

Egy hét múlva kell mennem gipsz cserére, amikor a gipszsín helyett teljes gipszbe tesznek.

A háziorvos aznapra is visszarendelt, hogy a reggeli átgipszelés után menjek vissza hozzá.

De miért kell mennem?

Fel van kötve a kezem, a gipszből elöl az ujjaim vannak csak kint. Mit fog nézni?

Nem annyira kellemes ebben a melegben vállig gipszben várakozni.


2023. júl. 12. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Mert gondolom beuti a gepbe a taj szamod hogy ott voltal megvizsgalt, es kap utana penzt :D
2023. júl. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérsz időpontot és már nem is kell várakozni. Amúgy meg az uj tappenzes papírt fogja oda adni.
2023. júl. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia, nekem igaz csak könyékig, de mindkét kezem gipszben van.

Én is gipszelés utáni napon voltam a háziorvosnál táppénz miatt.

De nekem azt mondta, ha odaérünk, kopogjunk be.

Nem kellett várnom így, pont jöttek is ki, mi meg be. Nekem az ujjaimat nézte meg, hogy nem szoros e a gipsz.

Körkörös gipszet mikor nekem is egy hét után feltették, akkor rögtön gipszelés után mennem kellett. Ott már tudtuk meddig leszek gipszben.

Akkor is levette a felkötőt és mindkét gipszet megnézte.

Várni nem kellett akkor sem pár percnél többet, kijött aki bent volt és látta hogy ott vagyok, hívott is be.

2023. júl. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Nekem a lábamat kellett gipszbe tenni, táppénzes papírért meg injekciót kiváltani mentem én is.

Frissen gipszelve nem volt olyan jó várakozni. Nekem ki kellett várni a sort, pont leszarta, hogy fekvőgipszben ülök ott. Az egyik beteg engedett maga elé.

2023. júl. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Nekem ki kellett várni a sort, pont leszarta, hogy fekvőgipszben ülök ott. "


Erre való az időpont kérés. Tudod attól, hogy más nem látványosan beteg, még lehet hogy súlyosabb állapotban van mint te

2023. júl. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es, igaza van. Odamentél időpont nélkül, nyugodtan várd ki a sorodat, ugyanis simán lehet, hogy más komoly problémával érkezik, nem holmi "gipsszel".
2023. júl. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem időpontot adott. Felhívtam, hogy baleset ért, táppénzre kell jönnöm.

Én előtte pár napot kórházban voltam, lábam meg két kezem gipszben volt.

Aztán az egyik kezemről szerencsére lekerült, kontroll röntgen nem mutatta a törést.

Háziorvoshoz már két gipszben mentem illetve toltak. Időpontot kell kérni ilyenkor, engem a rendelés végére hívott.

2023. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem extrém hosszú ideig volt gipszben a kezem. Minden gipszcsere után mennem kellett a háziorvoshoz.
2023. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#1: A közhiedelemmel ellentétben a háziorvosok nem az ellátások száma után kapnak fizetést, hanem a körzetbe tartozó páciensek száma alapján. Így az éri meg nekik a legjobban, ha mindenki makk egészséges a körzetben, mert akkor csak hesszelnek a rendelőben, a fizu meg jön. (Persze ilyen nem igazán van, mert azért akkora egy körzet, hogy lesz közte krónikus beteg is, meg az akkut dolgokkal is akad aki épp betér.)


A kérdésre válaszolván: ilyenkor csak rákontrollál a gipszre, hogy megfelelően van-e felrakva, jól kötött-e meg, stb. Ha minden jól megy, akkor kvázi csak egy pofavizit, de azért nem baj, ha a kötés után is látja egy orvos, hogy ténylegesen milyen lett, a traumán meg van elég feladat, hogy ne oda járkáljon ezzel vissza az ember.

2023. nov. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!