Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elsiethettem? Szerintetek!...

Elsiethettem? Szerintetek! (többi lent)

Figyelt kérdés

Tizenhat nappal ezelőtt külboka- és szárkapocscsonttörést szenvedtem. 2 napja kaptam meg a járógipszet. Tegnap ugyan kicsit fájt reggel a lábam, de elmentem a férjemmel bevásárolni. Persze 2 mankóval mentem és nem is nagyon léptem rá teljes testsúllyal, így is mire hazaértünk, úgy fájt a lábam, hogy majd le akart szakadni. Ma pedig örülök, hogyha a WC-ig kitudtam menni mankóval.


Szerintetek elsiettem a hosszabb idejű (kb. 3 órás) 2 mankós terhelést? Várnom kellett volna még legalább 1 napot vele?



2023. júl. 21. 15:58
A kérdező szavazást indított:
Fokozatosabban kellett volna hozzákezdeni a terheléshez! Ez így túl gyors volt 14 nap fekvőgipsz után!
Jobb ez így, legalább tudod(tudom), hogy nem így kellett volna csinálni!
Most már lassíts és óvatosan terheld a gipszelt lábad!
Mielőbbi jobbulást, de ezt elrontottad. Nem így kellett volna a terhelésnek nekiállni!
17 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem szabadott volna ilyen terhelésnek kitenni magadat!
2023. júl. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyetértve az #1 hozzászólóval: Nagyon nagy butaság és felelőtlenség volt a részedről, hogy nagyjából 18-24 órával azután, hogy 14 nap után megszabadultál a fekvőgipsztől, "máris" beleugrottál egy ilyen "túrába".


Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok neked és próbálj minél óvatosabb lenni.

2023. júl. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Bevallom őszintén, hogy saját tapasztalataim szerint a szavazásnál az 1. és a 4. válaszlehetőség közül döntöttem, de egyszerre a kettő az igaz.


Figyelembe véve a sérülés vélelmezhető súlyosságát valamint a fekvőgipszes időszak hosszát, sokkal óvatosabbnak kellett volna legyél. Ez így túl gyors volt, aminek köszönhetően visszaestél, ami nem meglepő sajnos.

2023. júl. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat. Sajnos mára sem változott a helyzet. Továbbra sem tudom úgy terhelni a lábam, ahogy jó lenne terhelni így 45 órával a csere után. Örülök, hogyha a WC-ig vagy a teraszig elbotorkálok 2 mankóval.


Miért nem tudom járógipszes lábamat terhelni?

2023. júl. 22. 07:46
 5/9 A kérdező kommentje:
Ma reggelre úgy néz ki, hogy valamelyest talán javult a helyzetem. Most már legalább nem fáj, hogyha megpróbálok 2-3 másodpercre ráállni, de nem tudok máshogy menni, mint 2 mankóval..
2023. júl. 23. 06:58
 6/9 A kérdező kommentje:
Mikor realizálódhat a mankó nélküli terhelése a gipszelt lábamnak?
2023. júl. 23. 10:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért kell mászkálni, pláne boltba menni?


Ülj a sggeden, és pihentesd legalább még egy hetet, és fokozatosan terheld, azaz nem mész vásárolgatni, hanem kijársz a wc-ra, meg OTTHON szoktatod.


A férjed is elmehet bevásárolni nélküled, nem kellesz te oda, és örülhetsz, ha nem lesz ebből nagyobb baj, mert így ráterheltél.


Mankó nélkül pedig még a gipsz levétele után SEM, márha nem akarsz rögtön összeesni, mert a lábad fixen nem tart meg.

2023. júl. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Bár az orvosok szerint ugyebár azért járógipsz, hogy terheld is azt és ezen keresztül a lábadat. De szerintem alapvetően nem arról szól, hogy rögtön 24 órával a felrakása után több órás bevásárlásba kezdj.
2023. aug. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kinek, mi az a fokozatosság és mi az a sietség!
2023. aug. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!