Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokatörés! Mire számíthatok a...

Bokatörés! Mire számíthatok a gipszlevétel után? (többi lent)

Figyelt kérdés

2023. június 18 és július 1 között volt egy iskolai tábor, amelynek a harmadik teljes napján (06.21) az egyik kedves haverom éppen akkor ugrott rám brahiból (viccből) hátulról, amikor léptem ki az étkezőből. Az ajtónál van egy lépcsőszerűség, amiről sikerült olyan szerencsétlenül lelépnem, hogy magam alá bicsaklott a bokám és roppant is egyet. Valahogy még elbotorkáltam a tábor majdnem másik végéig, ahol a faház volt, ahova bevoltam osztva. A bokám egyre jobban fájt és bedagadt.


A srác látván, hogy nem rájátszom a dologra, hanem tényleg fáj a lábam és eléggé csúnya is, azonnal elment szólni az egyik kísérő tanárnak, aki szólt a tábori orvosnak is. Ahogy a tábororvosa meglátta a lábam, azonnal közölte, hogy bekell vigyenek a legközelebbi sürgősségire.


Az SBO–n megvizsgáltak és közölték, hogy eltört a bokám. 1 hétre fekvőgipszet kaptam. Az orvos javaslatát figyelembe véve a szüleim beleegyeztek, hogy jobb lesz a fekvőgipsz miatt, hogyha a táborba maradok. Június 29-én megkaptam a járógipszet. Két nappal később indultunk haza a táborból. Erőltetés max annyi volt. hogy a buszút (kb. 5 óra) és onnan a kocsiút (kb. negyedóra) alatt lógott a lábam. Nem volt kényelmes egyáltalán. Utána 2 napig felkelni sem igen tudtam.


Most már 3 hete teljesen mankó nélkül terhelem házon és telken belül, ill. faluba is anélkül megyek ki, de amennyiben pl. a városba kell bemenni (busszal), akkor a biztonságérzés miatt egy mankót viszek magammal.


Augusztus 4-én, vagyis 5 nap múlva végre leveszik a járógipszet is. Mire számíthatok a gipszlevételkor? Nagyon le lesz soványodva a lábam? Mennyire fogom tudni az első percekben/órákban/napon terhelni? Mikor lesz (ha egyáltalán lesz) olyan a bokám, mint a sérülés előtt volt? Gyógytornára vagy fizioterápiára kell majd járnom? Melyik mit jelent?


Nagyon szépen köszönöm a segítőkész válaszokat!


17F



2023. júl. 30. 18:59
1 2
 11/15 anonim válasza:
Milyen újra gipsz nélkül? Nekem nagyon fura volt, pedig csak 1 hétig voltam fekvőgipszben, igaz aztán 7 hétig térdmerevítőt kellett hordjak (kereszt- és oldalszalag szakadás).
2023. aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Hogy haladsz a gyógyulással?
2023. aug. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Első három napban rálépni sem mertem, mert annyira fájt. Aztán két mankóztam 8 napig. Tegnapelőtt kezdtem el 1 mankózni. Rendszeresen feldagad már gyógytorna utánra. Fájni egyre ritkábban és egyre kevésbé fáj, viszont terhelni nem merem úgy, ahogy kellene. Igaz, hogy a bokaforgatása, ill. le-fel hajlítása iszonyúan fájdalmas még mindig.
2023. aug. 17. 09:11
 14/15 A kérdező kommentje:
13 napja végre levették a járógipszemet is. 2 napja tartok ott, hogy 1 mankózom. Sajnos már a gyógytorna végére feldagad és érzékennyé válik. Teljes testsúllyal egyszerűen nem tudok ránehezedni.
2023. aug. 17. 09:15
 15/15 anonim ***** válasza:
Próbálj meg beszélni a kezelőorvosoddal és egy MR vagy CT lehet, hogy jobb lenne, mint a röntgen. Vélhetően nem a csontokkal van baj, hanem a szalagokkal.
2023. aug. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!