Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mire számíthatunk?

Mire számíthatunk?

Figyelt kérdés

A fia 17 éves múlt július elején. Tavaly június óta ugyanannál az építőipari cégnél van kisegítő segédmunkáskánt, ahol én is dolgozom, mint szakképzett hideg-meleg burkoló. Egyébként ő építészetet tanul egy technikumba, ahol érettségi után a burkolóképzést teszi/tenné le.


2023. július 21-én az egyik építkezésről felsőbb utasításra negyed magával távozott azon célból, hogy az utólag rendelt járólapokat, csempéket és fugaanyagot elhozzák attól a cégtől, akivel le volt egyeztetve. A 40 év körüli műszakvezető-helyettes és három segédmunkás - közöttük az alig 17 éves fiam - lett megbízva ezzel a feladattal. A másik cég udvarába nem tudtak beállni az utánfutós autóval, mert éppen szállítás volt, amivel kapcsolatban bent állt a kamion. Az üzlettel szembeni parkolóban álltak meg, majd a műszakvezető-helyettes és a fiam át szeretett volna menni a túlsó oldalra. A nekik balról érkező mindkét sáv megállt. A nekik jobbról érkezőknél a belső (hozzájuk közelebbi) sáv szintén megállt. A legbelső sávban viszont egy autó beelőzte annak ellenére a sort, hogy a közelben levő megálló miatt még az buszsáv lett volna.


A szabálytalan előzés következményeként a fiamat és a másik fiatalembert az autó elütötte. A nagyobb ütést a fiam kapta. Sajnos többszörös combcsont-, lábszárcsont-, borda- és gerinccsigolya törést szenvedett. Eddig 4 műtéte volt már. Nem tudni, hogy felépülhet-e teljesen, vagy maradandó károsodása lesz.


Mire számíthatunk?



2023. aug. 2. 22:42
 1/10 A kérdező kommentje:
*fiam
2023. aug. 2. 22:42
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem értem a kedves moderátorokat, hogy miért törölték a kérdésemet, de mindegy.


Az orvosokat érdemes megkérdezni, ők tudnak a leghitelesebb információt adni. Édesapám orvos, és megkérdezhetem tőle mire számíthattok, de biztos vagyok benne, hogy nem ad biztos választ, mert látatlanban nem tud segíteni (bár nem is ezen szakterületre specializálódott). Megkérdezted már az orvosokat? Mit mondtak?


Remélem felépülnek mihamarabb, és teljes értékű életet élhetnek.

2023. aug. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Amióta a fiammal történt ez a baleset, azóta viszonylag keveset alszok. Szerintem azért törölték a kérdésedet, mert alapvetően a kategóriára vonatkozott. Ha jól rémlik az akkor válaszoltam is rá, hogy véletlen túlgondoltam a kategóriát.


Jó lenne, hogyha tudnál annyiban segíteni, hogy megkérdezed apukádat. A fiamnak 2 ágyéki-, és 6 háti gerinccsigolyája tört el. Emellett a jobb combja és lábszára szilánkosra tört. A bal combcsontja is eltört, de szerencsére nem szilánkosra. A jobb oldalát nem érzi egyáltalán. Próbálták az orvosok is, hogy megfogtuk, mozgattuk, az orvosok úgynevezett orvosi eszközzel megütögették, de semmit nem érez.


Az orvosok még mindig nemigazán mondanak semmit.


A másik fiatalember sokkal kisebb sérüléseket szenvedett. Ő már otthon lábadozik.

2023. aug. 3. 00:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon összetett a probléma! Szerintem nagyban függ az akaraterejétől valamint a kezelésektől.


Mielőbbi teljes gyógyulást!

2023. aug. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon meglepő és emberi felajánlást tett a #2-es. Kalapomat megemelem előtte, ill. az esetleges tanácsadásért és az édesapja előtt.


A fiadnak jobbulást kívánok, nektek pedig sok erőt és főleg támogató kitartást.

2023. aug. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sok erőt a fiadnak és az egész családnak! Nagyon hosszú lesz a rehabilitáció és nagyon sok fizikai, lelki segítségre lesz majd szüksége. Remélhetőleg a leírt bénulás tényleg csak átmeneti lesz, mert bizony nem egy leányálom egy mozgássérültet egy egész életen át emelgetni, mozgatni. Ráadásul ti sem fiatalodni fogtok, hanem öregedni, ahogy ő is.


Reméljük a legjobbakat! Fel a fejjel!

2023. aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#2

Az orvosokkal folyamatosan kommunikálunk! Ők próbálnak optimisták lenni, de nemigazán értik, hogy miért nem érzi még mindig a fiam a jobboldalát. A gerincén kétszer műtötték. Fémekkel, szegecsekkel van összetűzve neki. Idegszálat nem nyomhatnak. (Egyébként jobbról kapta az ütést, ami igencsak jelentős volt)

2023. aug. 3. 21:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem jó ilyeneket olvasni! Mielőbbi jobbulást!
2023. aug. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A fiam talán most kezdi elengedni azt, hogy megszűnhet bármikor a bénulás. Elkezdett letargiába esni. Ettől tartottam a legjobban. Mert, hogyha a reményt is feladja, akkor ez visszafordíthatatlanná válhat.
2023. aug. 4. 22:55
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos az elmúlt 10 napban sem változott semmi a bénulással kapcsolatban. Most már az orvosok sem kecsegtetnek sok javulási lehetőséggel.
2023. aug. 14. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!