Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ollóval belevágtam a körmömbe....

Ollóval belevágtam a körmömbe. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Túlságosan belevágtam a bal hüvelykujjam körmébe ollóval a sarkán, ezért egy kicsit vérzett is mert kilátszott a köröm alatti rész. Ez 2 napja volt nagyon erzékeny volt tegnap, ma is az még.

Mit lehet tenni, hogy gyorsan javuljon?


Illetve mik a veszélyei egy ilyennek?

Vagy csak szimplán várjam meg míg visszanő?



2023. aug. 9. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Esetleg fertőtlenítsd és ragaszd le.
2023. aug. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Fertőtlenítés + ragtapasz. Majd vissza nő
2023. aug. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

A veszélye egyértelműen a körömgomba megjelenése. Strandon/uszodában, otthon a fürdőben is összeszedhető, de akkor is ha nem jól szellőző cipőt hordasz órákon/napokon keresztül és az még az izzadt lábadat is összeszorítja.


Alaposan moss lábat minden nap, szárítsd is meg őket. A zárt cipőidet próbált szellőztetni minden nap. Zoknit egyértelműen naponta cseréld, de ha beleizzadt a lábad (pl sportolás miatt), akkor is cseréld.


Kövesd a gyógyulási folyamatot, és akkor se nyugodj meg 100%-ra ha teljesen begyógyult a köröm. Utána még fél évig ellenőrizd, hogy biztosan nem jelent meg körömgomba kezdemény rajta.

2023. aug. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Én régebben elég gyakran vágtam bele véletlenül vérzésig. Semmi bajom nem lett sose. Nem is értem.
2023. aug. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
3 szerintem a kezéről írt
2023. aug. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha olloval vagtad nezd meg rozsdas-e, ha igen akkor haziorvos velemeny lehet kell tetanusz oltas


en gyakori onserto vagyok kessel vagom magam epidermis-dermis-hypodermis-ig. Ott kell gondolkodni, de az ott helyben. Nem masnap. A dermisnel talan meg nem annyira, de hypodermisbol nagy gondok lehetnek. Ott alcohol-dilitum fertotlentes gyorsan rendesen, megszarad, eszkozt mindig mostni tisztitani, kormium(III)-oxid retegu tiszta acel legyen ezek az aranyszabalyok. A melysebtisztitasra lehet venni Beres Primomed spray-t egyaltalan nem csip, tilos alkoholt tenni barmilyen sebre. Ez kozhiedelem, meg az eszkozre se. Ezek kozul a BENU-ban is lehet kapni a kisebb meretu Primomed spray-t, semmit nem erzel csak mint egy hideg vizet - mondom en aki addig vagja magat amig nem latszodik az ilyen feher (dermis) reteg a bor alatt ugy nez ki mint a disznozsir komolyan.


Volt mar koromgyulladasom is nem gomba eredetu, hanem valami bennemaradt vagas utan, azt hiszem ilyen korom darabka, emiatt begyulladt. Hat nem nagyon tudtam kiszedni hiaba mentem ala, fajt mint a fene, szoval gondoltam kivereztetem mert akkor lejjebb megy, vagasban mar kb sebesz lehetnek, csinaltam egy metszest, kivereztettem, lement, majd utana benyultam steril eszkozzel es kiszettem a kis koromdarabkat ugyanugy a sarokbol. Mondani sem kell aznap nem volt onsertes :)


Ha csak finoman becsuszott a sarokba, tiszta volt a borod is meg az ollo is (viszonylag a borod, az ollo mindenkepp), akkor nem kell semmit csinalnod majd begyogyul egy 4 - 5 nap alatt, esetleg erzekeny utana nyomasra.


De a primomed az nagyon nagyon jol jon csak a kicsi is rohadt draga ilyen 3000 korul van, a nagyobb meg majdnem 5000 es nem olyan nagyok. Tehat egy gyakori onsertonek azert ez tenyleg ilyen 20 ezres kiadas igy masfel havonta asszem 150ml a legnagyobb a kisebb meg 60 talan.

2023. aug. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%

Tetanusz bmeg :D Jézusom, nem egy erdőben elhagyott ollóval vágott bele :D


Kérdező: semmit. Ragaszd le, ha úgy érzed, szükséges, aztán majd meggyógyul.

2023. aug. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!