Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi lehet ez és mi tévők legyünk?

Mi lehet ez és mi tévők legyünk?

Figyelt kérdés

A párom velem ellentétben, nagycsaládban nevelkedett. Két nővére, egy bátyja, egy húga négy öccse van. A bátyja és a nővérei már házasok és külföldön élnek. Az húga 18, az öccsei 9-15 év közöttiek. A húga Miskolctapolcán nyaral a barátjával és annak szüleivel. A legnagyobbik öccse pedig sajnos mozgáskorlátozott, gyengén látó.


Amellett, hogy a párom szülei bő 10 évig voltak a szülei önkormányzati képviselők a falunkba, emellett a párom édesapja belgyógyász és ortopéd-traumatológus. Az édesanyja reumatológus, fizioterapeuta, gyógytornász.


A 12 éves öccse nagyjából 4 órája aláfordult a bokája, amikor kiugrott a trambulinból. Először csak kicsit sántított rá, majd elkezdett dagadni neki. A pihentetés hatására a duzzanat lejjebb ment, viszont kékeszöldes, vörös foltok jelentek meg. Rálépni nem tud. Mi lehet ez?


A párom (19) egyszerre lenne a sérült testvérével, ill. figyelne a többire, valamint lenne velem (21). Értesítettük a szüleiket. Ők javasolták még a baleset bekövetkeztekor, hogy mielőbb fektessük le, ill. borogassuk, polcoljuk fel a lábát. Ha kicsit javul, akkor majdhogynem nyert ügyünk van, de még akkor is elképzelhető, hogy 2-3 nap után röntgenezteti kell vagy MR-t csináltatni.


Nagyjából este 8 körül ér haza az édesanyjuk. Addig mit csináljunk?



2023. aug. 13. 18:55
1 2
 1/12 anonim válasza:
A lehető legrövidebb időn belül orvos, mert egyáltalán nem jó jel sem a dagadás, sem az elszíneződés.
2023. aug. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha apuka traumatológus, anyuka pedig gyógytornász, akkor feltehetően értenek az ilyen sérülésekhez. Én amondó vagyok, hogy a javaslataik szerint kellene eljárni.
2023. aug. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
A kérdezőre vonatkoztatva ugyebár nem tudhatjuk, hogy még akkor hívták a sérült fiú egészségügyben dolgozó és vélhetően ügyeleti munkát végző szüleit, amikor még a gyerek tudta terhelni a lábát és nem volt látványosan bedagadva valamint nem volt elszíneződés látható, vagy csak azután. Azt tudom, hogy hasonló esetében, hogyha már láthatóak véraláfutások a sérülés környékén, akkor még egy egészségügyi szakember is azonnali vagy mielőbbi vizsgálatot ajánlanak.
2023. aug. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy végül mi lett a családi kupaktanács döntése, de szerintem nagyjából biztos, hogy ezt orvos nélkül nem úszható meg.
2023. aug. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Akkor beszéltünk először az édesanyjukkal és édesapjukkal, amikor s sérüléssel és az elsődleges tünetekkel (sántítás, fájdalom) szembesültünk. Akkor mondták a párom - szakmabeli - szülei, hogy először fektessük le, polcoljuk fel, jegeljük. Amennyiben javul a helyzet, akkor egyszerű húzódásról lehet szó, ami 7-10 nap alatt teljes vagy részleges kímélet mellett rendbe jöhet.


Amikor szembesültünk azzal, hogy a pihentetés ellenére megnövekedett a fájdalma, ill. romlott a terhelhetősége a lábának, akkor újra hívtuk a szülőket, de váltás körüli vizit miatt nem értük el egyiküket sem. Később - amikor elindult hazafelé - az édesanyja visszahívott bennünket. Akkor úgy beszéltük meg, hogy hazajön és úgymond feltérképezi a dolgot és egyeztet a férjével a kérdésben.


Végül úgy határoztak a szülők, hogy azonnal be kell menni az ügyeletre.

2023. aug. 14. 18:36
 6/12 anonim válasza:
Végül mit állapítottak meg? Mi a gyerek baja?
2023. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sajnos részleges bokaszalag-szakadása lett a gyereknek.


Bocs! Hét közben ritkábban vagyok elérhető, mert ételfutárként dolgozok. (Hétvégén csak ritkán)

2023. aug. 17. 14:02
 8/12 anonim ***** válasza:
A szalag a rosszabb opció. Mielőbbi jobbulást a gyereknek.
2023. aug. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7

Szerencsére még fiatal, de így is min. 2-3 hónap; Sajnos már sosem lesz 100%-os.

2023. aug. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Mielőbbi felépülést a gyereknek. Ez hónapok kérdése, hogy teljesen helyrejöjjön.
2023. aug. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!