Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez természetes bokatörés után?

Ez természetes bokatörés után?

Figyelt kérdés

13 napja vették le a lábamról a gipszet, ami 6 hétig volt rajtam. A sérült lábam kb. harmada az épnek. Járok gyógytornára is.


Mennyire természetes, hogy 2 héttel a gipszlevétel után szinte egyáltalán nem tudok ránehezedni a törött bokámra, mert amikor megpróbálom, akkor úgy fáj, mintha hegyes tűvel szurkálnák?


Szeptember 4-én kell visszamennem a traumatológiára vele. Legalábbis az időpontom szerint.


17F (kézilabda, versenyszinten)



2023. aug. 17. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
A 6 hét gipsz csak egy átlag gyógyulási tempónál értendő. Az is lehet, hogy te lassabban gyógyulsz. Ez lehet normális is, egy utólagos röntgenre jelentkezz mindenképpen, de nem gondolom, hogy gond lenne. És ne erőltesd nagyon!
2023. aug. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyógytornászhoz mindenképpen menj! A regenerálódás nem azt jelenti, hogy mindent csinálok, ahogy tudok. Kellenek speciális nyújtások és erősítések.
2023. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1

Szeptember 1-re van időpontom egy röntgenre és szeptember 4-én kell visszamenjek a traumatológiára.


#2

A gipszlevétel óta folyamatosan járok gyógytornára. Ott mindent úgy csinálok, ahogy a gyógytornász mondja, ill. mutassa.

2023. aug. 17. 13:57
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megtisztelő válaszaitokat. Várom a további tapasztalatokat, javaslatokat, hogy hogyan tudnám elérni, hogy végre ne fájjon a bokám és legalább a WC-ig/fürdőig kitudjak menni mankó (és fájdalom) nélkül.
2023. aug. 17. 13:59
 5/5 anonim válasza:
Én még 7 héttel gipszlevétel után is így vagyok vele. Talán 2 hét után még valamelyest elfogadható is lehetne, de nem biztos.
2023. aug. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!