Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Sokat írni kézzel hogyan...

Sokat írni kézzel hogyan lehet? Fájdalom nélkül?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek. Diák vagyok és sose voltam motivált a tanulásra. Ugyanakkor szeretek iskolába járni, igazából dolgozaton kívül mindent szeretek. (Úgy érzem az anyag minél pontosabb visszahányásáról szól.)


Ami tankönyvünk van, az csak arra jó hogy a papíripar nem dőljön be, illetve kevesebb fa legyen. (Meg persze legyen munkája a kiadóknak, stb.)


Ez a felvezető azért kellett, hogy miért ,,kell" és akarok kézzel írni.

Nekem úgy sokkal jobban megmarad az anyag, grátiszba bővíteni tudom. Ezáltal olyan mintha a száraz kenyér helyett müzlit ennék tejjel.


A probléma ott adódik, hogy akármilyen tollal írtam, szerintem rosszul tanultam meg írni. Kettő metódusa volt: Az egyik amikor beakasztom a csuklóm a papír elé és olyan mint a horog. Ezzel látom mit írok és nem maszatolom agyon. A másik meg az hogy a csuklóm helyett a könyököm gyilkolva oldalról írok. Nem azt mondom hogy csúnya, de lassú és batári betűim vannak.


Egy esszénél például nem lehet az hogy egy sorba négy szót írok, csak azért mert tömzsik. Pár hete próbálom fejleszteni az írásom, angol kézírási weboldalakat írok le angolul és magyarul, kevés eredménnyel. Közben persze tanulmányozom a tanácsokat, ezáltal hátha jobb lesz.


Pár napja iszonyat fáj a csuklóm, ez kihat az asztaliteniszemre is. Ezt a sportot imádom, szóval nem akarom hogy a kézírás miatt rámenjen a teljesítményemre.


( Balkezes vagyok, nem lehet mindig mindent gépen írni. Iskolában füzetek vannak, tiltott az órán a telefon dolgozatnál végképpp és olcsó van nekem, nem használom, csak ha baj van például hazafelé tudjak segítséget hívni. Az is nagy indok hogy rossz a szemem, és igyekszem megvédeni ha már elrontottam azzal, hogy iskolába járok ergó a füzetet lesem, hazamegyek tanulok szintén közeli tevékenység, esetleg játszok szintén.)


Tudom én is akkorát hánytam ide mint a tananyag, de máshogy nem tudom kifejteni és fontos lenne. Ha munkába állok jó legyen a fizum és építhessenek még több stadiont az adómból.



2023. aug. 23. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudnál keresni egy elsős tanító nénit? Ők elvileg azt tanítják, hogyan kell ergonomikusan írni akár bal kézzel is. Hátha segít. Ahogy leírod, tényleg kényelmetlen lehet az írásod.
2023. aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bal kézzel sajnos tényleg nem könnyű. Nincs igazán jó technika rá, hanem többféle módszer van, és kinek-kinek más a legkényelmesebb, vagyis legalább elfogadhatóan kényelmes ezek közül. Megértelek, mert én is a leghatékonyabban úgy tudok tanulni, ha írok közben. Az marad meg a legjobban, amit lemásoltam a füzetembe.


Balkezeseknél számít a papír minősége (A4-es fénymásoló papír szerintem elég jó ár-érték arányban), és a toll is (ne szúródjon a papírba, gyorsan száradjon hogy ne kenődjön). Gondolom így-úgy ferdén tartani is próbáltad.


Amit tudsz, tanulhatsz gépnél, pl. idegen szavak begyakorlására szuper programok vannak. Én csináltam ezt egy időben, igaz, a szódolgozatnál is előbb jutott eszembe, hogy merre kell nyúlni az adott szó kezdőbetűiért, de szerencsére fel tudtam idézni a billentyűzetet, és hogy milyen betű van ott. Persze minden szót hangosan is kimondtam tanulás közben, így jobban megmaradt.

2023. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

#1. Egyszer voltam fejlesztőtanárnál, annyit mondott hogy a csuklóm szegezzem le, azaz nem a levegőben legyen. Mondjuk a tanító nénét nem próbáltam, de majd lehet keresek, eszembe se jutott eddig.

#2. Próbáltam ferdén tartani, akkor viszont maszatolt, nem tudom jobbra vagy ballra kéne e dönteni.

Az is érdekes gondolat amit a tanulásról írtál, azt se csináltam, de azt is ki fogom próbálni.


Tényleg új vagyok itt, minkettőtöknek köszönöm a válaszokat.

2023. aug. 23. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!