Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy hete megnyomtam a mellem...

Egy hete megnyomtam a mellem alatt a bordámat, ami után a következő napokban a fájdalom erősödött. Szuro fájdalom volt minden levegővételkor. Kedden orvoshoz mentem és csináltak egy röntgent ami szerint minden ok. De továbbra is szúr. Miért?

Figyelt kérdés
Gyorsan kifáradok, gyenge vagyok, és levegő vétel kor mintha ropogna, mozogna valami a bordám között.
2023. szept. 2. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:
A röntgen nem mindig látja a törést. Ha a törésed kis repedés vagy elmozdulás nélküli, akkor az nem minden esetben látható rajta. 2-3 hét múlva, mikor már a csontvégek elkezdenek felszívódni és kialakulni az új csont, akkor már egyértelműen látható lenne. Elképzelhető hogy van bordatörésed, de légmelled szerencsére nincs. Minden esetre a bordatörés kezelése úgyis konzervatív, szóval szedj fájdalomcsillapítót és köptetőt, valamint végezz légzőtornákat (lufi felfújás például naponta 100x) Utóbbi kettő azért kell, hogy a fájdalom miatti felületes légzés miatt a váladék pang a tüdőben és könnyen tüdőgyulladást lehet kapni.
2023. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ. Az orvos csak fájdalom csillapítót írt fel, semmi mást. Köptetőt nem mondott.
2023. szept. 3. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!