Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit lehet tenni, hogy többet...

Mit lehet tenni, hogy többet ne harapjam el a számat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy több, mint logikus az, hogy ha az ember egyszer elharapja a száját bárhol is, akkor később is újra meg újra ott fogja elharapni, pont azért, mert ott egy dudor, a harapás nyoma, de minthogy ez ma, vasárnap most másodszor fordult elő, miután pénteken volt először, hogy úgy elharaptam az alsó ajkam belső részét a szélen, hogy egy hüvelykujjnyi méretű hólyag lett ott és ömlött a vér, aztán aznap még kétszer, érdekes, hogy tegnap, szombaton szerintem egyáltalán nem és egész szépen gyógyult, mert tudom, hogy a szájban lévő sebek gyógyulnak a leghamarabb, de hogy ma még kétszer megint ráharaptam evésnél, ez agyrém, könnyek szöktek a szemembe, szó szerint, annyira fájt...


Ne egyek...?


Igyak csak pépeket, amíg be nem gyógyul teljesen?


Vagy menjek fogszabályzásra?


Megőrülök, és úgy tűnik, hogy így soha az életben nem fog begyógyulni, ha újra meg újra oda harapok evés közben... :(



2023. szept. 3. 14:31
 1/4 A kérdező kommentje:

Pl. ha nyalogatom a sebet, az segíti a gyógyulásban vagy nem vagy éppen hátráltatja?

Amikor szombaton aludtam egy nagyot, akkor éreztem a leginkább változást, de sajnos nem alhatok egész nap, minden nap addig, amíg be nem gyógyul... :(

2023. szept. 3. 14:39
 2/4 Fcityzen válasza:
Talán lassabban, óvatosabban kellene falatoznod.
2023. szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg kellen tanulni nyugodtan, kapkodás nélkül enni.

Evés közben nem fészbukozni, nem tévét nézni, hanem az ételre és az evés technikájára figyelni.

Nem olyan nehéz, pl. az állatvilágban egészen sok fajnak sikerül. 😉

2023. okt. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jogos! Köszi! Már be is gyógyult azóta, szerencsére!


Egyébként tudtátok, hogy az ember sem képes csak az ételét nézni evés közben, feltűnt már rég, h hogy kapkodják az emberek fel-fel a fejüket, miután étel van a szájában, aztán mondta is vki, hogy ez is egy állatias ösztönszükséglet, hogy étellel a szájban már körül lehet, sőt, körül is kell ösztönösen néznünk, hogy nem veselkedik-e veszély az ételünkre vagy az életünkre! Persze képernyőzéssel vagy egyedül otthon nem biztos, hogy működik, de nem otthon és társaságban próbáljon meg bárki is úgy enni, hogy csak a saját ételére néz, és nem néz föl. Persze közben ott van a társadalmi elvárás is a szemkontaktusért a társainkkal, az is olyan mélyen van belénk nevelve, hogy még nehezebb társasági étkezésen csak a saját ételünket nézzük...

2023. okt. 28. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!