Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehetséges, hogy újra eltört...

Lehetséges, hogy újra eltört a farkcsontom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsi koromban egyszer eltört a farkcsontom, kb 10-11 éves lehettem akkor.

Azóta se tudom a pontos okát hogy mitől tört el, mert nem nagyon csináltam semmi olyat meg nem estem el sem. Aztán tegnap ültem reggel a széken, hirtelen éreztem mikor felálltam hogy brutálisan fáj. Azóta azaz 2 napja megállás nélkül fáj felállásnál, ülésnél, járás közben sőt kb mindig, borzalmas érzés. Kicsit meg vagyok ijedve hogy eltört megint, de hát remélem nem mert semmi olyat nem csináltam.

Lehetséges hogy más oka lehet? Mármint zúzódás vagy időjárásra érzékenység? Mert azt is hallottam hogy emiatt is lehet. Bár elég egyhangú mostanában az időjárás.

Köszi a válaszokat!

16/L



2023. okt. 5. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
nem lovagolsz véletlenül?
2023. okt. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a durva hogy nem, semmi olyat nem csinálok amitől ilyen probléma léphetne fel hogy eltört, max csak annyit hogy ülök, biciklizek. Ennyi
2023. okt. 5. 20:47
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, mennyire megbízható ez az oldal, de jó sok dolgot lehet rajta találni. [link]
2023. okt. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az üléstől, biciklizéstől megnyomódhat annyira, hogy fájjon, ha nem a fenék tartja a testtömeget, hanem a csontra (is) nehezedsz, ha pl. előrecsúszva ülsz egy széken. De annyira fájni, mintha eltört volna...?
2023. okt. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnézem mindenképp az oldalt. Igen kb annyira fáj mint amikor el volt törve, egy kicsivel enyhébb csak a fájdalom. Elmegyek orvoshoz majd ha nem múlik el mostanság. Tényleg brutálisan fáj, lehet tényleg eltört, pedig esküszöm csak ültem egy helyben és annyit éreztem hogy nagyon megfájdult. :(
2023. okt. 5. 21:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Biciklizni mindennap szoktam, naponta kb 15-20 percet suliba aztán vissza (összesen 15-20 perc oda-vissza) meg hétvégén is néha napján ha találkozok a barátaimmal. De nem gondolnám hogy ez az oka, mert akkor már korábban is megfájdult volna szerintem. Gőzöm sincs mi lehet a probléma, ülni egész életemben fogok, akkor egész életemben ez vár rám hogy időnként fájni fog mert egyszer eltört? :(
2023. okt. 5. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!