Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kerekesszékes embert nehéz tolni?

Kerekesszékes embert nehéz tolni?

Figyelt kérdés
Idősgondozó vagyok külföldön, de még sose volt ilyen gondozottam. Illetve még életemben nem toltam kerekesszékes embert, sőt még nem is nagyon láttam, mert sem a családomban, sem az ismeretségi körömben nincs ilyen ember.

2023. okt. 13. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, illetve a kerekesszék minőségétől és az adott személy súlyától is függ. Viszont külföld segédeszközileg jobban el van eresztve mint a kis hazánk.
2023. okt. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem nehéz tolni. Viszont beleültetni, kisegíteni belőle nehéz lehet.
2023. okt. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. okt. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sem toltam még kerekesszéket, de ha csak a babakocsiból indulok ki, akkor egy szintkülönbségen (pl. padka/küszöb vagy lejtő/emelkedő) átvergődni màr lehet kihívás, főleg ha testesebb az ápolt.

És persze a ki-/besegítés is lehet nehezebb, ahogy a 2. írja.

2023. okt. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. #4 pont ezért nem szeretnék kerekesszékes embert vállalni, egyébként én maximum csak 55 kg-ig vállalok beteget, mert az még nem olyan nagy súly, nagyobb testsúlyt nem vállalok(pedig fiatal vagyok), de nem szeretném tönkretenni az ízületeimet.
2023. okt. 13. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!