Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha kificamodik egy ujj és...

Ha kificamodik egy ujj és vissza kell rakni az ízületet adnak hozzá érzéstelenítőt?

Figyelt kérdés

2023. okt. 25. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vállamat rakták egyszer helyre sürgősségin, lószart se kaptam.
2023. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
😩😩😩😩😩
2023. okt. 25. 15:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt nem, csak egy fénymásolt használati utasítást, hogy hogyan tedd vissza.
2023. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kva intelligens válasz volt.
2023. okt. 28. 12:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Tegnap voltam a sürgősségin, gyűrűsujj ficammal. Bicikliztem.... Kaptam érzéstelenítőt, igen. A doktornő ügyesen visszarángatta a helyére az ujjamat és kaptam rá egy gipszet is. Vártam, hogy ha kimegy az érzéstelenítő hatása, akkor estére már majd fájni fog, de meglepetésemre abszolút nem fájt este sem! Ma kellett visszamennem vele kontrollra meg újrakötöttek és ezért levették a gipszet egy pár percre. Ezalatt próbáltam mozgatni, de ott viszont már nagyon fájt. Picit be is volt dagadva a kézfejem az ujjam tövénél. Remélem ha elmúlik a púp, akkor már nem fog annyira fájni a mozgatás, és könnyen bejáratódik majd. Azt mondták, hogy próbáljam ne lógatni a kezem, mert akkor dagad. Leírom hátha valakinek hasznos lesz még ez az infó.


Egyébként ez volt az első és remélem egyben utolsó ilyen sérülésem. Egyelőre átélni nekem nem volt annyira szörnyű, mint ahogy tűnt, amikor más valakinek a hasonló balesetét láttam. De a dokin is éreztem, hogy nem ma kezdte a szakmát. Ügyesek voltak. Innen is köszönöm nekik! A legkellemetlenebb részt inkább a gipsz viselése jelenti, hogy korlátozza a mozgást, nem tudok tőle vezetni, fürödni, feneket törölni, meg ilyen hasonlóan "nagy" dolgokat. :) Többek közt gépelni is rossz ballal, de legalább ráérek így...

márc. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!