Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csuklóműtét után mennyire...

Csuklóműtét után mennyire marad használható a kezem?

Figyelt kérdés

A bal csuklómat még 21 nyarán meghúztam, aminek eredményeképp lett ott egy púp. (Ganglion vagy Ideggóc a neve, nem tudom pontosan)

Azóta próbálok fáslit használi, csuklószorítózni, pihentetni, krémezni, de semmi sem használ. Tesiből van felmentésem pont emiatt, de tényleg nem javul semmit, sőt rosszabb lett. Meg akarom műttetni, viszont ez után használható lesz bármennyire is? Azzal tisztában vagyok, hogy kockázatos műtét, lehet nem fog sikerülni, viszont ha tegyük fel minden jól megy, fogom tudni használni a csuklóm? Van itt olyan aki hasonló cipőben jár?

18/f - ha esetleg szükséges infó



nov. 23. 14:10
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Azért nem mndegy, hogy ganglion vagy ideggóc. Ganglion az egy jól körülhatárolt ciszta, teljesen jól műthető, csuklódat fogod tudni használni. Ideggóc az nem tudom hogy műthető.
nov. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fáj is? Azért akarod mindenképp máűttetni?


Műtét után egy darabig nem fogsz kokenen fekvőtámaszt nyomni, de gyanítom, eddig sem mávelted ez a mesterséget.

nov. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ganglion és ganglion között is van különbség. Van az idegdúc ganglion, ami egy anatómiai képlet, jellemzően az érző idegeknek ebben van a sejttestecskéjük, tele van ilyennel a szervezetünk. A másik ganglion, mint "kórkép" egy tokkal körülvett zselés állagú bennéket tartalmazó ciszta ízületek közelében. (Elnevezése valószínüleg azért alakult így, mert hasonlít egy ganglionra). Utóbbi ha panaszt okoz, el szokták távolítani. Pár napig húzódni fog a sebhely ezért érdemes pihentetni, illetve a víz és szennyezödés nem érheti, de egyebekben nem befolyasolja a mozgást.
nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!