Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Leforráztam az ujjaimat, ha...

Leforráztam az ujjaimat, ha nem tartom víz alá, nagyon fájnak, erős égető érzést érzek. Menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

dec. 22. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Tartsd még legalább 10 percig folyó hideg víz alá. Ha utána sem javul, bemehetsz az ügyeletre.
dec. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kitana. ***** válasza:
Én elmentem, de én kajával forráztam le egy kicsit nagyobb felületen, fertőtlenítették, pár nap alatt begyógyult, szerintem ha tisztán tartod a sebet, van otthon valami fertőtlenítőd rá és lekötöd, nem kell emiatt feltétlenül orvoshoz menni. De hívd fel a háziorvosod, én azt szoktam, ha nem vagyok valamiben biztos, mindig segítőkész.
dec. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És tudnak vele valamit kezdeni? Mert amúgy csak piros és fáj, nincs nyoma komoly sérülésnek.
dec. 22. 20:48
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Már késő a vizes hűtés .

Ilyennel semmit se csinálnak.

dec. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem hívd fel az orvosi ügyeletet és kérj tanácsot, hogy mivel kezeld, vagy hogy be kéne-e ezzel menned. Én tartok itthon direkt égésre való gélt, ami elvileg folyamatosan hűti kicsit az égett részt. Az első 24 órában a hűtés csökkenti a szövetek sérülését.


Az nagyon jó, ha hűtöd, amíg jól esik, de nyilván nem életszerű 24 órán keresztül a csapnál ülni. Esetleg egy sétára menj el ebben a hűvös időben. Biztosan pocsék lesz pár napig, főleg ha az ügyesebbik kezedet forráztad le.

dec. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván semmit nem tudnak vele kezdeni. Tartsd víz alá és ennyi. Majd jobb lesz. Én egyszer forró karamellel égettem meg az ujjam végét., szép hólyagos lett, fájt mint az állat. Nem tudnak vele mit csinálni, felesleges ezzel bemenni.
dec. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%

Sétálni a megégett ujjával? Ez komolyan az évtized vicce! Sok hülyeséget lehet a gyakorin olvasni, nade ekkorát!

Tartsd hideg víz alá. Ha kisebesedik, felhólyagosodik, kösd be. Holnap még be lehet szerezni nyitva tartó patikában égésre való sprayt.

dec. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ki kellett menni a kutyámmal és tényleg jó volt a hideg levegőn xd Bent egyből megint fáj. Holnap veszek olyan sprayt, köszi!
dec. 22. 21:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak piros azzal már az orvos se tud mit kezdeni. Sima elsőfokú égés. Fájdalomra fájdalomcsillapító.
dec. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam a sétát, mert unokatesóm járt így egyszer télen és ő mondta, hogy míg kinn volt a hidegben, nem fájt a keze. És objektíven jót is zesz neki a hűtés még órákkal később is.
dec. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!