Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyi idő után jön helyre a...

Mennyi idő után jön helyre a térdem térdkalács ficam után?

Figyelt kérdés
Inkább az érdekelne hogy mennyi idő után leszek képes lábra állni és manko nélkül menni. (tegnap történt a baleset, kórházban csináltak röntgent irtak fel kenöcsöt és hogy pihentessem a lábam)

jan. 2. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Fizikóra nem küldtek el? Egyelőre tényleg pihentesd, 1 hét tuti, utána érdemes kérni beutalót fizikoterápiára.

És nem kecsegtetlek, az a szalag ott nekem végleg megnyúltabb lett, így a térdízület nagyobb ívet jár be, mint lehetne. Emiatt idővel fájni kezd, jobban kopik, kb 10 évvel öregebb a röntgen képen, mint a másik. Sok úszásc(nem gyors), és bicikli jót tesz neki.

Ja a másik oldalon meg a kompenzálás miatt a piriformiszom szokott begyulladni, de ez is kb 40 évesen kezdte, és 14 voltam a ficamnál. Ez van, a test nem felejt.

jan. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem küldtek sehova annyit mondtak ha nem javul akkor menjek vissza kontrollra
jan. 2. 17:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Furcsa, a legtöbb esetben rögzitik a térdet pl gipszbe. Én is kaptam pár hónapja.

2 hét gipsz után terhelhettem simán. Gyógytorna stb jó dolog, meg kell erősíteni a térd és comb körüli izmokat. Ha megnyúlt a szalag bizony hajlamos leszel a későbbi sérülésre ha nem vigyázol.


Ha van lehetőség kérj vagy csináltass MRI viszgálatot ha indokolt. A röntgen nem mutatja ki a lágy részek sérülését (porc és szalagok).

Én is megjártam ezzel, kicsit kêsőbb kérték az mri-t. Egy egyszerű ficamból lett egy szép kis porc műtétem.

jan. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!