Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez a térd melyik része? Ötlet...

Ez a térd melyik része? Ötlet hogy mi sérülhetett?

Figyelt kérdés

[link]


Tegnap edzettem (akrobatikus rock and rollt táncolok, nem igazan jo a terdnek de eddig nem volt gond vele). Nem volt egy konkret pillanat amikor leserultem volna, sot csak egy nappal kesobb kezdett fajni egy ponton ahol bekarikaztam. Nem tudom hogy ideg, csont vagy izom de minden behajlitasnal eles fajdalom nyilall bele. Jovo hetvegen versenyem van ugyhogy eleg surgos lenne es orvoshoz is fogok menni de eleg sokara, addig is vkinek vmi tipp/volt hasonlo hogy mi lehet ez?



2023. ápr. 6. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Hát ez a epicondylus medialis femoris (csontrészlet), itt elég sok szalag van, de ami így a képen láthatóan húzódik az a mediális kollaterális ínszalag (medialis collateralis ligament). Valószínűleg meghúzhattad és ott húzódik a saphenus ideg, szárkapocs ideg (nervus saphenus, nervus peroneus communis)úgyhogy ezek közül bármelyik be lehetcsípődve. Izmot is meghúzhattál, az meg mikroszakadást is okozhatott, borogatni kéne, hátha segít valamennyit addig a fájdalmadon, és próbáld kímélni.
2023. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!!
2023. ápr. 6. 19:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2023. ápr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ez szalagsérülés valószínűleg, pihentetni kellene.
2023. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!