Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi tud a bordán fájni?

Mi tud a bordán fájni?

Figyelt kérdés

Tavaly ősszel volt, hogy épp lefeküdtem a földre, hogy alánézzek egy autónak, de a füves talajon pont ott volt egy kavics, és jobb fent kb mellkas magasságban jó erősen odanyomott, akkor úgy fájt, hogy fél percig mozdulni se mertem, aztán szinte el is múlt csináltam tovább a dolgom.

Estére viszont alvásnál, hát nem sokat aludtam az éjszaka még utána pár napig szintúgy, konkrétan alig bírtam megmozdulni mert a legkisebb mozdulatra mintha késeket nyomtak volna bele, illetve ha köhögtem szintén ugyanez, de amúgy nap közben nem nagyon akadályozott semmiben.


Most pár napja bal alul sikerült megnyomnom, de nem is erősen, nekidőltem egy kiálló fadarabnak, most akkor annyira nem is fájt, viszont ugyanez kezdődött, hogy éjjel alig bírok mozdulni, köhögésnél fáj.


Törés nem hiszem hogy van, gondolom akkor be lenne duzzadva stb, meg azért akkor erő nem is érte, illetve kívülről nem látszik még csak az se, hogy be lenne kékülve vagy bármi ilyesmi.


Mi van a bordákon ami így tud fájni?



jan. 20. 00:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Pl nem a bordad faj, hanem izom, vagy idegfajdalom oda sugarzik.
jan. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pont ezen is gondolkodtam, hogy ott lenne izomszövet akár?
jan. 20. 02:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell hogy eltörjön, a zúzódás is fájhat. A csint tele van idegekkel, akinek gyengébbek a csontjai, ugyanúgy meg tud sérülni.
jan. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne izom a bordákon, azzal mozgatod a mellkasod, lélegzel. Idegek is vannak ott.
jan. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!