Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tetanuszos lehetek?

Tetanuszos lehetek?

Figyelt kérdés
Mult het csutortok reggel megharapott a vadlimon egy kutya. A gazdaja ott volt vele, a dolgok rendezve lettek, kutya minden kombinalt es veszettseg elleni oltast megkapott iden nyaron. A seb kb fel cm nagysagu, viszont nem tudom milyen mely, de valoszinuleg beleharapott a vadliizmomba is, mert a harapas utan elegge fajt a vadlim is, es egy kicsit meg most is, de mar muloban van. A seb a harapas utan max nagyon enyhen verzett, fojni nem fojt ver belole. Haziorvosnal is voltam vele, aki viszont ranezesre azt mondta nem kell semmi tovabbi teendo, igy aztan tetanusz oltast se kaptam. Legutobb mar kicsit tobb mint 5 eve kaptam tetanuszt, 11 eves korom vegen, most nemreg lettem 17 eves, igy aztan kicsit aggodom h nem e lappang bennem a betegseg. Lehetseges, hogy tenyleg nincs szuksegem oltasra?

jan. 22. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Nem de , a gazdáját jó feljelentetted?
jan. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanaz a válasz, mint az előző kérdésedre. Nem, mert az oltás 10 évig véd, és a tetanusz jellemző terjedése sem kuytaharapással történik. Azonban ez mindegy, mert az oltás véd. Orvos is látott, nyugodj meg.
jan. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
azt hittem h elozo kerdest toroltem, ezert irtam az ujat, na mind1. Amugy meg a gazdaja teljesen korrekt volt, anyagi kart (nadragom) is rendezte barmi fele problema nelkul, pedig nem volt egy olcso darab, es szeretem az allatokat ugyh feljelentes meg se fordult a fejemben.
jan. 22. 22:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

* folyni, folyt nem pontos j

* nem e lappang -> nem lappang-e

Kizárt, hogy tetanuszos legyél.

[link]

jan. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elnezest a hibakert, kicsit mashol volt a figyelmem mikozben irtam a kerdest :)
jan. 23. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!