Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Baleset után tűző és húzódróto...

Baleset után tűző és húzódrótot építettek a térdembe. Ez mennyire befolyásolja a térd hajlíthatóságát? Csinálom a gyógytornát itthon (gyógytornászhoz nincs lehetőségem eljárni), de egy pontot elérve már nem tudom jobban behúzni.

Figyelt kérdés

A vízszinttől kb. 20 cm-re tudom felemelni a térdem (a matrac és a térdhajlat közti távolság ennyi), jobban egyszerűen nem megy már kb 2 hete.

A műtét január legelején volt, azóta megy a torna minden nap, ettől tovább mégsem jutok. Ez a drótozás miatt van, ami majd csak annak kivétele után fog helyreállni? Vagy tovább kell erőltetni?



#gyógytorna #térdműtét #húzódrót #térd drótozása #térd hajlítása
febr. 10. 08:09
 1/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezt az orvosod tudja megmondani, és ezért kellene járni legalább kezdetben gyógytornára, mi nem tudjuk milyen műtéted volt.
febr. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kontroll majd csak jövő héten lesz, gyógytornára járni meg nem tudok. Tőlünk 600 m a buszmegálló, 3 km buszozás után újabb kb 700 m az egészségház. Ezt mankóval naponta megtenni oda-vissza nem lehet. Az embernek sem a lába, sem a csuklója nem bírná. A taxi drága, autó meg nincs.

Nem pontos diagnózisra voltam kíváncsi, hanem általános ismeretre, tanácsra, feltételezve, hogy vannak itt esetleg hozzáértő orvosok, gyógytornászok, van hasonlót megélt betegek.

Értelmetlen és/vagy hasztalan válaszokat köszönöm, de nem kérek...

febr. 14. 09:33
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
50%
20 évet dolgoztam rehabon,azért tudom miről beszélek. Teljesen nem mindegy milyen műtét volt,van amivel tudsz rendesen mozogni és van,amivel nem, vannak ideiglenes megoldások,de nem írtad le milyen műtét volt,mi miatt volt pontosan,erre így itt nem tudunk válaszolni. Értem,hogy a gyógytorna nem megoldható,de azt az orvosnak kell veled közölni,hogy mi tévő legyél, mik azok a mozdulatok amiket kerülni kell,mik azok,amiket ha fáj is,de meg kell csinálni, illetve a mozgásbeszűkülés jelenleg a műtét miatti fizikai akadály miatt van-e. Jövőhéten majd a kontrollon meg kell kérdezni.
febr. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ha 20 évet voltál rahabon, akkor ennyi idő alatt már tudnod kellene, hogy egy adott berakott eszköznek legalábbis körülbelül milyen korlátai vannak. Nevezetesen, hogy a húzódrót csak pár cm-t "nyúlik"-e, vagy engedi-e a teljes térdhajlítást.

Ha egy fizikatanár 20 éve van pályán, és még előző este fel kell készülnie a következő napra Newton törvényéből, az nem való tanárnak...

Köszönöm.

febr. 14. 12:19
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
50%
Most nem tudom eldönteni,hogy trollkodsz vagy mi bajod van,de nehogy leírd milyen műtéted volt. Van akin nem lehet segíteni.
febr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Baleset után tűző és húzódrótot építettek a térdembe."

Ezzel kezdtem. Ha valaki ezt nem tudja értelmezni, aki ráadásul elvileg "szakmabeli" is, nos...

febr. 14. 14:32
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
50%
Szerinted hány csont van, hány csontrészlet egy térd régiónál? Egy? Ugye most csak hülyéskedsz, mondd, hogy csak direkt csinálod.
febr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A térd azért nem tucatnyi csontból tevődik össze.
febr. 14. 16:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A Facebookon van egy csoport, ahol gyógytornàszoktól is kérdezhetsz ingyen, illetve akár betegtársaidtól is.
febr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
febr. 14. 22:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!