Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Van esély rá, hogy eltört a...

Van esély rá, hogy eltört a sajkacsontom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kereken egy hete megbotlottam és teljes erőből a jobb kezemmel tompítottam az esést. Abban a pillanatban elkezdett fájni a tenyerem, ami kisugárzott az ujjaimba és a könyökömbe is, majd nem tudtam lógatni egy óráig. Zúzódásra tippeltem, mivel mozgatni tudtam és nyomásra fájt csak ott, ahol beütöttem. A duzzanat napok alatt csillapodott, lila bevérzések keletkeztek a csuklómnál.


Ami furcsa volt, hogy nagyon erőtlen volt a kezem, két ujjamat nem bïrtam összecsípni, edényt felemelni. Tegnapelőtt elmentem orvoshoz, hogy biztos zúzódás-e csak vagy repedés. Rtg nem mutatott ki törést, de egy hetes kontrollon megismétlik, mert addigra már látszódni fog valami, ha olyan. Addig is begipszelték a kezem könyékig, a hüvelykujjamat is beleértve.


Pici megerőltetéstől (egyszerű hajmosás, ruhák hajtogatása, stb) miatt pár perc után nyilalni kezd a tenyeremnél a csuklótájékon, majd elkezd sajogni azon a részen, ami könyékig is tud fájni. Éjszaka ha nem tökéletes pozícióban van a kezem, akkor is ez van. Ha lógatom, akkor belehasogat a fájdalom a csuklómba övszerűen.


A gipsz felrakása óta egész jól mozognak az ujjaim, nincs fájdalom mozgatásra, csak akkor ha hátrafeszíteném. A hüvelykujjamat is tudom mozgatni minimálisan (gipsz miatt), ami sokszor hosszasabb, sajgó fájdalommal jár a csuklótájékon, de pihentetésre elmúlik.


Ezek alapján nem tudom eldönteni, mi van a kezemmel. A zúzódás tud ilyen tüneteket produkálni? A gipsz nem szoros, voltam vizsgálaton meg már kezd lötyögni inkább a duzzanat csökkenése óta.


Orvos szerint sajkacsontot érte a sérülés, amiről úgy tudom, hogy nem jár komoly tünetekkel és hamar csillapodik a fájdalom. Főleg ezért is mentem vizsgáltatni, mert képes álizület kialakulni, ha nem forr össze, vagy el is halhat.



febr. 24. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem simán lehet hogy eltört.úgy tudom könnyen törik és annyira nem vészes dolog

De ha tényleg eltört akkor előre is kitartást mert óriási szívás lesz a rossz vérellátása miatt:(

febr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Hát én is emiatt aggódom, inkább reménykedésből írtam ki a kérdést. Nagyon meg vagyok lőve, hogy begipszelték, de orvos szerint muszáj volt.
febr. 24. 18:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem tört el már a sajkacsontom, ugyanilyen tünetek voltak.

Kontroll röntgen mutatta ki nekem is, addig gipszsínben volt a kezem.

Egy hetesen látszódott a törés, akkor körkörös gipszbe tették.

12 hétig voltam gipszelve, ennél a törésnél lassú a gyógyulás, mert rossz a verellatasa.

Kösd fel a kezedet, nekem javasolták, hogy hordjam a nyakamban, úgy tud a legjobban pihenni és nem is fog dagadni/fájni.

Jobbulást!

febr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Neked mennyi idő után múlt el a fájdalom?

Ma reggel is arra keltem, hogy tompán sajog a tenyerem, még a csuklóm külső fele is érzékeny volt. Persze nem kibírhatatlan fájdalom, inkább csak idegörlő.

Tegnap már nagyon jól tudtam használni a kezem, de ma reggel megint fájt, ha kisebb erőt fejtettem ki az ujjaimra (villanykapcsolás, hűtő kinyitása). És most a hüvelykujjamat is jobban fáj mozgatni. Apró körkörös mozgatásával elkezd fájni ott, ahol a sajkacsont van. Nem erős a fájdalom, inkább úgy írnám le, mintha egy fél centis üveggolyót szorítanék a csontra és úgy mozgatom a kezem. De utána meg tompán sajog.

Ma is jelentkezett teljesen random, hogy belenyilalt a kezembe a fájdalom, pontosan a csontnál.


Alapesetben, amikor nincs fájdalom, nem is értem, hogy minek van rajtam a gipsz. Szinte korlátok nélkül tudom használni, ami nem jár nagy terheléssel. Még a "szorítás" se fájdalmas. Persze ma ez nem így van, biztos jobban kéne pihentetnem.... Még az ínszalagjaim is fájnak.

febr. 25. 09:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellene használni. Gipszbe is azért kell tenni ilyenkor, hogy ne mozogjon egyáltalán.

Nekem fel is kötötték, mondta a doki, hogy pihentessem.

Persze nem volt 12 hétig kötve, de azt hiszem az első 4 hétben kb igen.

Ha fogtam vele, nekem is fájt.

Próbáld pihentetni, ne erőltesd.

Nekem azért az első héten nagyon fájt, nyilallt.

Egy hét után a körkörös gipsz volt szokatlan, amit kaptam, ott is volt egy hét, mikor nem volt annyira jó.

3-4 hét alatt szoktam meg, onnantól már fájdalmam sem volt.

Műanyag gipszet kértem.

Lesz közben gipszcsere is,6 hét után volt nekem.

febr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én úgy aludtam, amíg fájt, hogy tettem a gipszelt kezem alá egy nagy párnát.
febr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat!


Nekem alapesetben nincs semmi fájdalom, sőt a zúzódás is kezd múlni (már nem fáj, ha megnyomja picit a gipsz). Ezért remélem, hogy nincs eltörve vagy elrepedve. De amikor random beleszúr, megsajdul vagy mozgatni akarom a hüvelykujjamat és megfájdul a tenyerem, akkor az elég aggasztó...


Tényleg nem fáj pokolian, amióta pedig gipsz van rajta, szinte el is felejtettem, hogy nagyot estem a kezemre. Mondjuk a fájdalomküszöböm elég magas. Volt már bokaszalag szakadásom, ami már a rögzítés pillanatától kezdve alig fájt. Meg egyebeket is kibírtam már kisebb fájdalommal.

Nem sorolnám a fájdalmat "nagyon fáj" kategóriába, mialatt gipszben vagyok.Remélem ez azt jelenti, hogy nincs komolyabb bajom.


Nem erőltetem meg nem is lógatom, de valahogy muszáj ellátnom magam, ha nincs épp segítség. Gatyát gombolni, mosakodni sajnos még megterhelő, de muszáj egyedül. De akkor nem próbálkozom a legegyszerűbb feladatokkal se a biztonság kedvéért (nem használom a kezem, ha nem muszáj).

febr. 25. 16:28
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyetlen pozícióban tudok jelenleg aludni: ha egy összehajtott plédet teszek jobbra a fejem mellé és tenyérrel felfele áll a kezem. Ha nem ïgy van, akkor egy idő után sajogni kezd vagy nyomja a gipsz a csontot.
febr. 25. 16:30
 9/10 anonim válasza:

Nem "kell" durván fájnia, hogy eltörjön. Nekem nem fájt annyira, 5 napig vártam, mire elmentem orvoshoz vele.

Mutatta a röntgen, így be is gipszeltek. 3 hónapig volt rajta a gipsz.

febr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Gipszelés után lehet sokkal jobb ám. Nekem a könyököm tört el. Nagyon fájt, szúrt. Begipszelték, utána sokkal jobb lett. Mondták is, hogy ha felkerül a gipsz, csökkenni fog a fájdalom.
febr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!