Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ínhüvelygyulladásra, kéztő...

Ínhüvelygyulladásra, kéztő alagút szindrómára milyen kezelést tudnak adni, begipszelnek?

Figyelt kérdés

Hiába kenegetem, fáslizom, kaptam injekciót is, nem javul.

Kinek mit csináltak ezzel?

Még egy fájdalmas pukli is van már a kézfejemen..


febr. 26. 11:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

És ha egész napra fáslizom, nem szedegetem le vagy vastagabban kötöm be, hogy ne nagyon mozogjon, akkor sem múlhat el gipszelés nélkül?

Szeretném azért a gipszet megúszni.

febr. 26. 13:52
 12/14 anonim válasza:

Nekem volt rajta ortézis is, az ilyen rögzítő, amiben alusín van, nem tud mozogni a kezed.

Az sem hatott.

Amit tudsz még tenni, hogy felkötöd.

Mikor felírták a rögzítőt nekem, akkor vennem kellett karfelkötőt is és nyakba kötve hordani nappal.

Gipszelték végül, gipszelés után is nyakba kötve volt.

Minél jobban kíméled, annál hamarabb jön rendbe.

Gipsz is azért jó, mert nem mozog a kezed, teljes nyugalomban van.

Ha meg fel is kötöd, akkor nem használod egyáltalán.

febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Felkötni nem tudom. Fél kézzel semmit nem tudnék csinálni.

Mondta nekem is az orvos, kaptam is kötözés után kendőt a nyakamba, de egész nap nem tudom így hordani, mert még saját magamat sem tudom ellátni, nemhogy a gyereket.

febr. 26. 14:29
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha nem pihenteted, akkor nem jön rendbe.

Hidd el megértem, én sem örültem, hogy egész nap fel kell kötni a kezemet.

Egy hónapra kaptam a gipszet, mondta a doki, hogy minél kevésbé legyen erőltetve, ne használjam, legyen felkötve napközben.

febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!