Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mitől fájhat csak a Jobb térdem?

Mitől fájhat csak a Jobb térdem?

Figyelt kérdés

Hali!


35 éves férfi vagyok, kb 15 kilós súlyfelesleggel. Életmódomat tekintve, nem igazán irodai munkát végzek, mivel parkgondozással foglalkozom (fűnyíró tologatás, fűkaszálás....stb)

Régebben felfigyeltem arra, hogy ha "rogyasztok" akkor azért mind a két térdemben van egy enyhébb fájdalom, de ez rögtön meg is szűnt. Viszont az elmúlt héten arra lettem figyelmes, hogy a jobb térdem ilyen leírhatatlan formában fáj. A tompa és a szúrós fájdalom ötvözete, és teljesen behatárolni sem tudom, csupán annyit hogy térd. Sétálás közben enyhe fájdalmat érzek, valamikor semmit. Próbáltam olyat, hogy az ágyban nyújtott térddel emeltem fel a lábam, akkor is érzem. Ágyról, székből felállásnál érzem, de pl lépcsőzésnél (igaz csak 2 lépcsőfok) akkor nem annyira. Duzzadást és vörösséget nem tapasztalok és egyik térdem sem melegebb a másiknál. Pl székben ülésnél érzem a fájdalmat, meg bicajozás közben. Sima gyulladásos tünetek ezek, vagy inkább a porc kopás folyamata zajlik alattomosan? 2 napja elkezdtem kenegetni flector géllel. Válaszokat előre is köszi!



márc. 3. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ki van kopva,izületek begyulladva .

Én is igy vagyok,Sport krémmel dörgölöm be .

márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A krémek csökkentik a fájdalmat, esetleg a gyulladást is, de nem oldják meg a prolémát. Mikor nekem fájni kezdett a térdem -kb 15 éve- akkor találtam rá a Glülozamin plusra. Azóta kurkuma is került bele, még jobb lett. Évente egyszer 3 hónapos kúrát csinálok, és rendben vagyok, nem fáj. Igaz tornászom is minden nap.
márc. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!