Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy fogok tudni műtét után...

Hogy fogok tudni műtét után szoptatni?

Figyelt kérdés

Jövő héten kézműtétem lesz. Könyökömet műtik, utána két napot kell bent lennem.

Kislányomat (6 hónapos) szoptatom, de bent nem lehet velem a sebészeten.

Majd a férjem hozza be.

Szerintetek lehet rögtön szoptatni?

Elvileg a könyököm rögzítve lesz, így az a kezem nem tudom mennyire lesz használható.

Volt valakinek hasonló?

Ugye az altatószerek nem hatnak a tejtermelésre?


márc. 7. 18:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Természetesen megkérdezem az orvost majd a hétfői megbeszélésen, de addig hátha valakinek van tapasztalata vagy tudja hogy működik ilyenkor.
márc. 7. 18:20
 2/8 anonim ***** válasza:
Nos, nekem mondjuk egyértelmű lenne, hogy az orvosomnak teszem fel ezt a kérdést, nem a GYIK laikus valaszadoinak. Elvégre mi nem tudjuk, mi,yen műtét lesz, milyen altatót kapsz, kapsz e majd fájdalomcsillapítót, stb. Konkrétan mi akadályoz meg abban, hogy az orvost kérdezd?
márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem szerezz be egy mellszívót. Az a gyanúm, hogy a gyógyszer átmehet a tejbe és az az adag eldobandó.
márc. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp fejned érdemes, különben lufi lesz a melled, meg hogy ne apadjon. A babának legyen otthon tápszer, legalább tartaléknak, vagy lefejt tej fagyasztva. Az orvossal kell megbeszélni, hogy a gyógyszerek mellett szoptathatsz-e, felhasználó-e a lefejt tej. Kikérheted a pontos gyógyszerneveket és az e-lactancián utánanézhetsz magad is.
márc. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem baleset miatt volt műtétem, igaz nem kéz, de a könyököm meg eltört.

2 hónapos volt akkor a kislányom.

Vállig gipszben voltam, műtéti altatás teljesen kiütött, ébredés után rosszul lettem, hánytam, szédültem, felállás után el is ájultam.

1 nap elment így.

Másnap anyukám behozta a kicsit, a gipszelt kezem miatt alig tudtuk normálisan mellre tenni.

Csak úgy nem fájt a kezem, ha alá volt téve egy párna és arra tettem rá a gipszet. De ugye így szoptatni..

Nekem sokkal kevesebb lett a tejem sajnos a pár kórházi nap alatt.

márc. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire fog fájni műtét után a kezem, remélem nem lesz vészes.

Gipszsínben lesz 3 hétig.

A férjem hozza majd be a babát.

Tudtad mozgatni a kezedet? Mármint a gipszben rögtön tudtad emelni, arrébb tenni műtét után?

Tudom más egy törés. De nekem is konyokben is rögzítve lesz.

márc. 7. 22:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom hogy lesz neked, de szerintem rögtön műtét után nem fogod a gipszelt kezedet emelgetni.

Nekem párnára tették, első körben örültem, ha nem fájt. Meg azért nem könnyű a gipsz, nem fogod rögtön ide-oda emelni.

Fekve szoptattam, anyukám tartotta a babát.

Segítség mindenképp kelleni fog. Nem csak a szoptatáshoz.

Jobbulást!

márc. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem aznap örülsz, ha alszol meg nem fáj a kezed. Tuti adnak fájdalomcsillapítót is.

Az altatószerek meg nem jók, ha a tejjel átmennek a babának.

márc. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!