Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Köröm eltávolítása mennyire...

Köröm eltávolítása mennyire fájdalmas egy tízes skálán?

Figyelt kérdés
A bal mutatóujjam körömágy felöli részén egy éles lemez belevágott a köröm,és a csont közötti eleven részbe. Vagy más szóval a húsba.Tehát nem a köröm szakadt fel az újjhegy felöl a csukló irányába,hanem a csukló irányából az újjhegy irányába történt a vágás. A köröm alatt is van hús,és az újjcsonton is van.Budapesten a 8.keruleti klinikán azt mondták hogy jól van az úgy,majd az új köröm lenyomja a régit,a vidéki ügyeleten meg hogy el kell távolítani a körmöt.Nekem nagyon alacsony a fájdalom küszöböm,és az ájulás kerülget még a vérem láttán is.Szóval az lenne a kérdésem hogy mit tévő legyek?Maradjon így,és várjam meg míg begyógyul ha egyáltalán van erre esély,vagy távolítsák el?
ápr. 1. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Elérzéstelenitik eltávolítás előtt. Én voltam már így ,meg úgy is .
ápr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom elzsibbasztanak, mert nem a lágerben vagy, egyelőre
ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam hogy kapnék valami Lidokain szerű zsibbasztó injekciót,amit valószínűleg a nyilt sebbe adnának be. Csak sajnos majdnem immunis vagyok rá. Egy egyszerű foghúzáskor 5 injekciót kértem,mert majdnem infarktust kaptam a félelemtől,majdnem elhánytam és elájultam a pániktól és izgalomtól,és a fájdalomtól.Ez pedig sokkal komolyabb beavatkozás szerintem mint egy foghúzás.1 hete történt a baleset de nem nagyon gyógyul,ezért mondták az ügyeleten hogy valószínűleg eltávolítják. Viszont Budapesten a Semmelweis egyetem traumatológiai klinikán azt mondták hogy van benne vérkeringés,és érzés megtartott így nem kell levágni a körmöt. De mindegy keresek egy orvost vagy a helyi sebészeten,vagy a Debreceni klinikán aki tud vele mit kezdeni,úgy hogy a köröm fentmaradjon.
ápr. 1. 15:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem a sebbe adják a szurit, hanem az ujj tövébe. Általában teljesen elérzéstelenít, kivéve, ha gyulladásban van az ujjad. Szólj, hogy neked több Lidocain szokott kelleni.
ápr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
ápr. 1. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!