Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egészségügyben, elsősorban...

Egészségügyben, elsősorban kórházban dolgozó orvosok véleményét szeretném kérni az alábbi helyzetben. Konkrét esetről van szó, közvetlen hozzátartozóm az érintett. Normális eljárás, protokoll e az alábbi helyzet?

Figyelt kérdés

A sérült beteg súlyos égési sérüléssel került egy sürgősségi osztályra, ahol mindenféle tájékoztatás, konzultáció és bármiféle érzéstelenítés nélkül az érintett sérült testrészt egy ollóval kivágta az orvos a beteg lábából.

Konkrétan a sarok volt érintett egy tenyérnyi! felületen.

Az orvos néhány másodperces mérlegelés-monológ után lefogatta néhány asszisztenssel/ápolóval a beteget és egy ollóval kivágta (körbevágta) a tenyérnyi területet.

Nem volt semmilyen érzéstelenítés, és nem is lett ez megbeszélve a beteggel, még csak nem is közölte vele, hogy mi fog történni.

Ez orvosi gyakorlatban, etikailag, jogilag helyes eljárás volt e.

Budapesti kórházban történt pár nappal ezelőtt.



ápr. 14. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden kórházban egy táblán ki van függesztve a betegjogi képviselő neve és elérhetősége, őhozzá kell fordulni.
ápr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Jézusom… és hogy van a sérült?
ápr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Harmadfoku egesnel van, hogy nem erzi az ember. De nyilvan nem errol van szo, ha kiirtad a kerdest, ugyhogy betegjogi kepviselo szerintem is a lehetoseged.
ápr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Jobban jár a beteg, ha nem tudja.

Ha fájdalmas lett volna, beleírta volna a kérdésbe

ápr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Ez nyilván kitalált sztori.
ápr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Itt nincsenek orvosok.
ápr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Sarok tenyérnyi felületen? Az hogy? Az egész sarok terület max annyi.
ápr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves Ötös.. szerinted van olyan ökör aki kitalál ilyen történeteket, hogy aztán másokat szórakoztasson vele? Ha van is, én nem ezért írtam ki, hanem azért, hogy megtudjam, hogy ez az eljárás tényleg a "normál" működés része Magyarországon, vagy jogosan érezzük azt, hogy felháborító és érzésem szerint BTK-s kategória.

Az, hogy semmilyen érzéstelenítés nem történt, még egy lidokain se, 0..

A betegnek pedig joga van tudni, hogy mit fognak/terveznek tenni a testével. Szerintem.

Úgy "tenyérnyi", hogy az egész sarok érintett volt, nem csak a talpon, hanem "feljebb" is.

Természetesen pokoli fájdalommal járt a beavatkozás, nem gondoltam, hogy ezt még külön bele kellene írnom a kérdésbe.

De valószínűleg jól látja a 6-os válaszoló, kár volt ide kiírnom, nem valószínű, hogy ezen a felületen vannak orvosok. Más irányba fog tovább menni a történet.

A betegjogi képviselő már nekünk is eszünkbe jutott, csak tudni szerettem volna, hogy érdemes e ennek nekifutni kis hazánkban, vagy csak felesleges sóhivatalba járás lesz belőle.

(Merthogy ebben az országban a dolgoknak sajnos nem nagyon szokott lenni következménye.. :( )

(A sérült a körülményekhez képest jól van, de még egy jó darabig fájdalommal és rehabilitációval. :( )

ápr. 14. 23:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet a fájdalomtól tudta, hogy mekkora területet kell kivágni.

Ha meg elfertőződik az a baj.

ápr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
De ehhez tudni kellene, hogy ez mi miatt történt így. Betegjogi képviselő nem fog semmivel sem foglalkozni, össze-vissza küldözgetnek, először az adott intézmény vezetőjének kell egy panaszt benyújtani, ha az nem jár sikerrel, akkor NNK-hoz kell fordulni. Azért nincs semminek sem következménye, mert a vizsgálat csak akkor indul el igazán, amikor meg kell adni bővebb adatokat és azt már nem akarják megadni, meg mivel már legtöbbször hónapok telnek el, már sokakat nem érdekel a dolog. Plusz legtöbbször nincs tétje sem, tehát ezért kártérítést sem követelnek, így lezárul a vizsgálat azzal, hogy kapsz egy magyarázatot, max egy elnézést mellé,de legközelebb ugyanezt az ellátás kapod meg.
ápr. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!