Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Érdemes fájdalomcsillapítót...

Érdemes fájdalomcsillapítót bevenni szalagszakadásos sérülésnél?

Figyelt kérdés
Részleges bokaszalag szakadása van 8 éves kislányomnak. Kórházban kapott rögzítőt (bár nagy a lábára, úgyhogy maradt a fásli a végén), jégzselé van rajta időszakosan, meg hűsítő krém, de így is pityereg. Kaphat fájdalomcsillapítót, fog hatni annyira, hogy ne sírjon egész éjszaka? (Három órája vagyunk itthon, kora délután történt a baleset, az utóbbi órákban folyamatosan félálom-félsírás állapotban volt, álmában is nyöszörög, ha megmozdul picit is, felébred a fájdalomra... tudom, hogy az első napok ilyenek, de...)

ápr. 24. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmit nem mondtak a fájdalomcsillapításra a kórházban? Ilyenkor felnőttek esetében sokszor szoktak felírni csak vényre kaphatót is, hogy legyen mihez nyúlni ha intenzív a fájdalom. Nekem nincs gyerekem, szóval a konkrét vény nélkül kapható gyógyszerek közül nem tudom melyik tiltólistás egy 8 évesnek, de ügyeletes gyógyszertár meg tudja mondani, ott tudsz venni is. Ha van otthon ibuprofén vagy paracetamol tartalmút lehet adni, a tájékoztatóban benne van az adagolás gyerekek esetében, aszpirint úgy emlékszem tilos 12 éves kor alatt, az Algopyrint, ami a legerősebb nem tudom, meg kell nézni a betegtájékoztatót, hány éves kortól adható, adagolást stb.
ápr. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Na Algopyring csak 15 éves kor felett lehet adni, szóval marad a paracetamol vagy ibuprofén. :(
ápr. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem mondtak semmit sem erre a kórházban :( Nurofen volt itthon a gyereknek, végül kapott azt, bár nem tudom mennyire hatott. Hosszú éjszakánk volt, az biztos... Ma déltől van háziorvos, hívom majd, hogy mit adjak neki, ha olyan, ki is szokta nekünk írni felhőbe és megyek, megveszem még ma!
ápr. 25. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!