Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Van itt olyan, akinek volt...

Van itt olyan, akinek volt már eltörve a gyűrűsujja?

Figyelt kérdés
Neked mit csináltak vele és mennyire jött rendbe?

2012. júl. 11. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem volt. Kb. 8-9 éves koromban. Begipszelték. A középső ujjammal együtt. Igaz, nem körgipszet kaptam, hanem csak sínt. Teljesen rendbe jött. Még csak időjárásra sem reagál.
2012. júl. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a mutatóujjam tört el november végén.

Edzésen történt a baleset, azt gondoltam, csak meghúzódott, borogattam, jegeltem, bekentem lóbalzsammal és éjszakára bekötöttük vizes kendővel, hogy éjszaka is borogatva legyen. Gondoltam éjszaka megpihen az ujjam, reggelre kutya baja sem lesz. Nos, reggelre még nagyobb lett, mint volt.


Először azt mondták a sebészeten a röntgen lelet alapján, hogy csak zúzódás. Egy hosszú fém sínt hajlítottak meg úgy, ahogy az ujjam állt (nem igazán tudtam mozgatni), ez a sín az egyik felén párnázott volt. Ezt tették az ujjamra és ragasztóval rögzítették, majd a csuklómig bekötötték a kezemet és húztak rá hálót.

Egy hét múlva kellett visszamenni, még akkor is fájt az ujjam és még egy kicsit meg is volt dagadva. Az orvos el sem akart küldeni röntgenre, úgyhogy én mondtam, hogy szerintem ez nem normális, hogy zúzódás után egy héttel még mindig ilyen. Végül elküldött röngtenre, ezután derült ki, hogy el van törve az ujjam. A baleset következtében bevérzett az ujjam (valószínűleg megpattant egy ér), ezért az első röntgen leleten nem látszott a törés, de egy hét alatt felszívódott a vér annyira, hogy már lássák a törést.

Kaptam egy új sínt, ugyanígy rátették, leragasztották, a csuklómig bekötötték a kezem és húztak rá hálót. Így telt el még 3 hét.


Utána mikor mentem kontrollra, megint elküldtem röntgenre, akkor már össze volt forrva a csont, így nem kaptam már sínt. Az orvos ránézet a röntgen felvételre, annyit mondott, hogy rendben van és átment a másik kórterembe (1 orvos volt 2 sebészeti kórteremre). Az ápolónő mondta, hogy csak óvatosan mozgassam a kezem, fokozatosan szoktassam vissza a mozgatáshoz az ujjamat, tornáztassam stb.

2012. júl. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a választ.


Az enyém tavasszal törött el, egy hónapra könyékig begipszelték a kezem, de a gyűrűsujjam ma sem tudom behajlítani, félig merev és dagadt. Pedig gyógytornára is jártam vele. Azt hiszem, muszáj lesz vele visszamennem az orvoshoz, mert itt valami nagyon nem stimmel.

2012. júl. 14. 14:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez esetben minél hamarabb menj vissza a dokihoz, mert itt valami nagyon nem stimmel.

Gondolom neked több helyen is eltörhetett a csont, ha könyékig be kellett gipszelni.

Egyébként miután levették a sínt az ujjamról, néhány hétig én is nagyon nehezen mozgattam az ujjamat és a legkisebb dolgok elvégzése után is fájt, hiszen teljesen el szoktam attól, hogy mozgassam az ujjam. Kb. fél évig még az időjárásra is érzékeny volt az ujjam. Nagyon szeles időben folyamatosan fájt az ujjam, de a nagyobb frontváltozásokkor is éreztem nyilaló, szúró fájdalmat.


Remélem hamarosan minden rendbe lesz az ujjaddal!

Második voltam.

2012. júl. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!

A gyűrűsujjam legalul törött el, már a tenyérnél, ezért kellett gipszelni az egész kezemet. A kisujjamat is hozzágipszelték a gyűrűsujjamhoz.


Neked mennyi idő után hajlott be rendesen az ujjad, miután levették a sínt róla?

Nekem április közepén vették le a gipszet és azóta sem hajlik be.

2012. júl. 16. 08:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor itt valami nem stimmel, 2,5 hónap után már tudni kellene mozgatni, hajlítani az ujjat.

Nekem karácsony előtt pár nappal vették le a sínt, akkor még szenvedtem az ajándékok csomagolásával, úgyhogy mindig megkértem valakit, hogy segítsen. Karácsonykor még fájdogált az ujjam, érzékeny volt és nem bírtam teljesen behajlítani az ujjamat.

Kb. 1-1,5 hét alatt rendbe jött és az új évben már tudtam mozgatni, behajlítani az ujjamat.

2012. júl. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!