Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Múlt hét szerdán elestem...

Múlt hét szerdán elestem biciklivel, a jobb alkarommal vettem le az ütődést az aszfalton. Azóta gennyedzik, szomszédom szerint el kéne mennem vele a kórházba, mert nem normális, hogy még mindig gennyes. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 20. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem ártana egy rendes sebellátás, mert komoly következményei lehetnek. Inkább feleslegesen menj el, mint sem későn.
2013. máj. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ennyi idő után lehet bármiféle komolyabb bajom?
2013. máj. 20. 13:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Még mindig gennyes, nem?
2013. máj. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy nagyobb felületű felszíni horzsolásról van szó? Nem világos abból, amit írtál. Szerintem elég valószínűtlen, hogy maradandó bajod legyen ettől, de talán azt jól tennéd, ha telefonon felhívnád az ügyeletet, elmondanád, mi az ábra, és megkérdeznéd, mit javasolnak.


Egyébként az ilyen koszos biciklis sebeknél a fertőtlenítés csodákra képes. Két utolsó horzsolásom közül az egyiket csak lenyalogattam (más eszköz hiányában), a másikat (ami lényegesen csúnyább volt) orvos látta el (mert kb. 300 m-re egy orvos ismerősöm lakóhelyétől sikerült elesni, és tényleg csúnyán is nézett ki, úgyhogy becsöngettem hozzá). Az utóbbi, bár jóval súlyosabbnak látszott és több kosz került bele, alig gyulladt be utána és egyáltalán nem fájt. Az előbbiből pedig hetekig nyomogattam ki a gennyet a var alól.

2013. máj. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, leesett a lánc, megszorította a hátsó kereket, így átestem a kormányon és az alkaromat raktam az arcom elé. Még gennyes igen, de kitisztítottam utána vízzel + aloe verás spray-el lefújtam.
2013. máj. 20. 14:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Én tegnap játram így. Amint rendbe jövök bevezetem a védőfelszerelés használatát
2014. szept. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lássa orvos, és kapjál tisztességes sebellátást. Igen, lehet nagyobb baj belőle, ennyi idő után is!
2014. szept. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Volt már velem is olyan, hogy a könyökömön, félig hanyatt csúsztam és a könyökömről lejött a bőr jókora részen. Az első az volt amikor vissza jöttek a bringás társak, hogy mi volt az a hatalmas hang és súrlódás csikorgás. Mondtam egyiküknek. hogy nyomja csak rá a kulacsomból bőven a vizet, közben a másik kezemmel mostam a rá folyó vízzel a sérült könyökömről a talajról rákerült szennyeződést, mielőtt jobban bele jutnának a kórokozók, mert ha valami benn marad, akkor után a begyulladhat és gennyesedhet, amit utána már csak az orvos tud rendbe tenni. Esetleg antibiotikum kúrára is foghat, ami segít jobb esetben, ha csak nem valami antibiotikumra rezisztens húsevő baci kerül bele, mert akkor még örülhet az ember ha nem kell levágni az egészet, hogy megmentsék legalább az életünket. Persze nem kell egyből megijedni, Az orvos ellátja a sebet és felír valamit aztán rendbe jön lassan jó esetben. Nekem elég volt a polarizált fényű lámpa. Jobb híján egy kerékpár reflektor elé tettem egy fotós polarizált szűrőt és azzal gyorsan kikerült lelohasztani a duzzanatot a könyökömön, ami akkora volt mint fél zsemle. Még jó, hogy nagyon bőségesen kimostam a sebet út közben. Ja, meg volt nálam út közben fertőtlenítő spray, az a neve, hogy Dettol és azzal a végén még jól átöblítettem bőven az egészet. Ilyenekre fel kell készülni, mert soha nem lehet tudni, mikor lesz rá szükség. Ne legyen,de sajnos az bármikor megtörténhet, hogy mégis kell.


Azzal meg menj el orvoshoz és majd ellátja a sebet és talán ad valami tablettát ami segít legyőzni a fertőzést. Ha nem ad akkor rá lehet kérdezni, hogy kaphatnál-e valami antibotikumot az elfertőződött sebre.

2016. ápr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!