Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha már kezd megszűnni a derék...

Ha már kezd megszűnni a derék ideg becsípődésem, milyen típusú hátgyakorlatokat érdemes végezni, hogy javuljon a hátizmok tartása?

Figyelt kérdés

#Hátgyakorlat #idegbecspődés
2013. máj. 22. 16:34
 1/2 A kérdező kommentje:
Szia, és ne haragudj, hogy ilyen későn válaszolok a kérdésedre. Azt kérdezted korábban, hogy milyen érzés a gerinc mögötti idegbecsípődés. Nem túl kellemes érzés, mert minden mozdulatra élesen belenyilall a gerincedbe egy "éles késszúrás szerű fájdalom, és szinte összecsuklasz tőle. Nem Két lábra állni csak 1-2 percre tudsz, mert utána elkezd erősödni a fájdalom, és újra vissza kell feküdnöd az ágyra, persze óvatosan, mert minden mozdulatot nyilalló fájdalom kísér. Az a legjobb, ha az ember ilyenkor hason fekszik, mert akkor kevésbé terhelődik a becsípődött ideg. Nekem 3 ponton csípődött be, és szerintem be is gyulladhatott. Nem tudtam felhúzni a lábamat, és nem tudtam lehajolni sem, mert meg volt feszülve a derekam - picit féloldalasan járkáltam, ha fel tudtam kelni az ágyból. Átöltözésnél még egy zokni felvétele is kb. 15 percbe telt, mire sikerült :) Kb. 2 hét alatt múlt el teljesen. Ki kell kúrálni sok fekvéssel, és a kenegetés, néhai óvatos, enyhe masszírozás is jót tesz neki. Diclac-ot használtam, ami szerintem a Voltarennél is hatékonyabb. Nem tudom, azért kérdezted-e, mert te is hasonló cipőben jártál, mint én, de ha igen, remélem, már túl vagy rajta :)
2013. jún. 8. 06:39
 2/2 A kérdező kommentje:
Jáj... ez egy privát üzenet lett volna valakinek, csak rossz helyre írtam... Ilyenkor jönne jól az a funkció, hogy pl. ki lehessen törölni egy kérdést az oldalról :)
2013. jún. 8. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!