Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megrándult az ujjam és most...

Megrándult az ujjam és most nem bírom behajlítani - nem mentem el vele orvoshoz, vajon meggyógyul magától?

Figyelt kérdés
Szombat délelőtt történt, a barátommal "játszottunk", csikiztük egymást, meg ilyenek és egyszer elkapta az ujjam, én meg el akartam rántani a kezem és kificamodott a bal mutatóujjam! Nagyot roppant és utána nagyon fájt, be is dagadt. Akkor nem tudtam elmenni vele orvoshoz (itt a városban nincs sürgősségi), gondoltam, majd hétfőn elmegyek vele, ha nem lesz jobb... és azóta a duzzanat lement róla, de 90foktól jobban nem tudom behajlítani. Helyre fog ez jönni magától, vagy menjek el orvoshoz vele...? Fekete nadálytő krémmel kentem és attól ment le a duzzanat.
2013. máj. 29. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Páromnak is hasonlóan nézett ki tavaly nyáron, csak kicsit lassabban ment le a duzzanat, és kevésbé tudta mozgatni. Úgy el volt törve, hogy műteni kellett. Azért érdemes megnézetni, mert egy sima húzódás nem dagad fel nagyon.
2013. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp nézesd meg! Nekem is ezek voltam a jelei amikor eltört a kisujjam. Bár én ennyire nem bírtam behajlítani és nem vártam meg, hogy lemenjen a duzzanat.
2013. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát, megfogadtam a jó tanácsokat és elmentem ma orvoshoz - szerencsére nincs eltörve az ujjam, azt mondta a doki, hogy elég csak borogatni, meg kenegessem továbbra is, esetleg ha nagyon fáj vegyek be fájdalomcsillapítót. Mondjuk nem fáj, csak jó lenne tudni, nagyjából mennyi idő múlva fogom tudni újra behajlítani, mert ez a legrosszabb benne, hogy nem hajlik.

Köszi a válaszokat! :)

2013. máj. 30. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!