Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nem bírom kinyújtani a könyökö...

Nem bírom kinyújtani a könyökömet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, 2012 Dec. 21.-én volt egy könyöktörésem..

Szkander közben tört el..Én sem értem hogyan..De az a lényeg, hogy 1 hónapig sín volt a könyökömön utána még 1 hónapig rendes gipsz.Miután vissza mentünk a megadott idő pontra levették a gipszet, de alig bírtam mozgatni és nagyon fájlaltam (Ez gondoltam teljesen normális ennyi idő után gipszben) De utána amint levették a gipszet még csak meg sem röntgenezték, hogy mi is van ... Elküldtek azzal, hogy így meg úgy mozgassam "tornáztassam" és otthoni torna nem segített rajta, ezért eljártam 1 hónapig gyógytornára..Sokat segített de elég volt könyökömnek 1 hét már is ugyan olyan rossz lett...Azóta eltelt fél év, de még most sem jó a könyököm..Fáj,zsibbad néha,nem bírom kinyújtani..(hajlítással nincs gond)Aztán most azt beszéltük, hogy lehet megműtik..De sokan azt mondták nem javult semmit nekik, sőt még romlott az állapota műtét után..Kérem adjon pár tanácsot az, akinek volt része hasonlóban vagy van tapasztalata ilyenekben..



2013. jún. 2. 12:40
 1/3 anonim válasza:
Sajnos a csont törések után egyik végtag sem lesz olyan mint régen eredeti állapotában! Elképzelhető az is például, hogy rosszul forrt össze a csont amikor a gipszben volt a karod! Hiába volt gipszben ha csak egy kicsikét is elvolt mozdulva, máris rosszul forr össze. Az orvosok megvonják a vállukat hogy hát ez sajnos ilyen lett és ennyi. menj amerre látsz, és kész. A műtét sem biztos, hogy száz százalékos eredményt hoz, ráadásul össze szabdalják a bőrödet ami esztétikailag csúnya lesz a jövőben örökre és mindenre érzékeny lesz még élsz! Időjárás változásra, frontokra stb örökké fájni fog. Én a helyedben várnék inkább ezzel a műtéttel most. Talán idővel napról napra hétről hétre mindig csak kicsiket nyujtod a karodat, talán idővel teljesen vissza fog tudni egyenesedni.
2013. jún. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Mindent megteszek annak érdekében, hogy helyre jöjjön a könyököm...Mert imádok sportolni, boxot is abba kellet hagynom a könyököm miatt, aztán a konditeremről ne is beszéljünk..Felhívtuk a gyógytornászomat is és azt mondta tricepsz erősítő gyakorlatokat végezzek, meg lógjak valamin..az ki egyenesíti..

2013. jún. 3. 15:49
 3/3 anonim ***** válasza:
ne aggódj idővel javulni fog. nekem a kulcscsontom repedt meg (szóval nem törés volt) 1 hónapig a karomat is alig tudtam mozgatni. az idő múlásával használgattam, de ha megerőltettem, vagy rosszul mozdítottam nagyon fájt. most 1 éve volt a baleset, most már szinte tökéletes. szerintem csak adj neki időt. JA ÉS TORNÁZTASD SOKAT, AKKOR IS HA FÁJ.
2013. jún. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!