Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Belevágtam a lábamba láncfűrés...

Belevágtam a lábamba láncfűrésszel, lehet maradandó bajom?

Figyelt kérdés
Tegnap történt, össze is varrták, a doki azt mondta, hogy nem lesz, de ő a sebre gondolt, én pedig az inakra, idegekre. Nem tudtuk megbeszélni mert rengeteg dolga volt, ezzel a sebbel is 2 órát vártunk. A jobb lábamba vágtam bele a bokám felett 3 és 7 centivel, az előbbi 1 centis, utóbbi 3 centis vágás, illetve a bokám alatt egy centivel a csontig 8 centi hosszan. Én úgy gondolom, hogy ott elég sok fontos dolog található, így félek, hogy később nem tudok majd rendesen járni, vagy legalábbis úgy használni a lábam ahogy kéne. Szerintetek?
2013. jún. 2. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha elvágtál volna inat, akkor azt összevarrták volna, arról tudatna. Azt is el kellett volna akkor mondja, hogy mitől kíméld meg ebben az esetben, bár gondolom ilyen jellegű tájékoztatást így is kaptál tőle. Ha csak a bőrt vágtad át, akkor elvileg ugyanúgy szabad járnod, amint a fájdalom enyhül és a seb begyógyul valamennyire.
2013. jún. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy a doki se az esztétikára gondolt, hanem arra, hogy rendesen tudod használni.

Őket érdekli legkevésbé a külcsín, neki az fontos, hogy funkcionálisan minden rendben legyen.

2013. jún. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Apósom is így járt.

Bement, összevarrták a sebet, begipszelték, de más nem történt.

Aztán hónapok múlva kiderült, hogy mégis csak nagyobb sérülés történt és azonnal műteni kellett volna, de nem műtötték, így hónapok múlva műtötték meg apósomat ebből a sérülésből kifolyólag.

Szóval reménykedj, hogy te nem jársz így. Mert egyébként lehet belőle gond.

2013. jún. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem csak a bőrt vágtam. Csontig mindent levitt...


Utolsó, neki hol volt a seb és mekkora volt?

2013. jún. 2. 18:04
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért írtam hogy a külsejére gondolt, mert véletlenül úgy kérdeztem, hogy "maradandó lesz a nyoma?". Erre válaszolt. Egyébként aznap én már a 2. voltam, az előbbi emberkét vitték műteni.
2013. jún. 2. 18:05
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is csak azért mentem be mert úgy gondoltam h ezt műteni kell, de bíztam az orvosban. Bár lehet nem látta a vértől, hogy teljesen csontig hatolt... :(
2013. jún. 2. 18:06
 7/10 anonim ***** válasza:

Semmi mélyrehatóbb vizsgálat nem volt? Funkciókiesés nincs?


Pontosítsunk, lábad külső felén vágtad meg magad-csak mert bokából egy lábon kettő van-vagy nem így van? Mindjárt megmondom, hogy mit vághattál ott el.

2013. jún. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Apósom konkrétan majdnem a lábujjait vágta le. Tehát a lábfejének a lábujjak alatti részét vágta el. És amikor levették hónapok múlva a gipszet, akkor derült ki, hogy valami nagyon nincs rendben. És akkor írták ki műtétre és a műtétet végző orvos mondta, hogy ott már a balesetkor kellett volna műteni.
2013. jún. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, igazad van, a jobb lábam belső részén.
2013. jún. 2. 19:34
 10/10 A kérdező kommentje:
Röntgen csináltak csak. Funkcióvesztés nem tudom van e mert bevan dagadva illetve határozottan fáj, nehezen tudom mozgatni.
2013. jún. 2. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!